Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ugunsgrēks dzīvnieku patversmē aktualizē pamesto dzīvnieku likteni

Kaķi ievietoti LLU Veterinārajā klīnikā. Tās direktore Linda Kokoreviča dzīvnieku veselības stāvokli raksturo kā stabilu.

Spalva smird pēc deguma, šķauda, paaugstināta ķermeņa temperatūra – tās ir dažas no veterinārmedicīniskajām sekām četriem kaķiem, kuri svētdien cieta ugunsgrēkā, kas izcēlās biedrības “Ķepu-ķepā” dzīvnieku patversmē Jelgavas novada Salgales pagastā. Kaķi ievietoti LLU Veterinārajā klīnikā. Tās direktore Linda Kokoreviča dzīvnieku veselības stāvokli raksturo kā stabilu. Svētdien pulksten 4.30 ievestie kaķi sākotnēji uz diennakti bija ievietoti intensīvās terapijas skābekļa boksos, tagad tie ir atlabuši. Zināms, ka ugunsgrēkā gāja bojā 21 kaķis.

Cieš no indīgiem dūmiem
Veterinārmediķe L.Kokoreviča teic, ka ik pa laikam klīnikā nākas ārstēt dzīvniekus, kuri ir cietuši ugunsgrēkā. Visbiežāk tie ir saelpojušies indīgās gāzes. Suņi un kaķi, kuru galva atrodas tuvāk grīdai, kur dūmu koncentrācija ir mazāka, nav tik apdraudēti kā cilvēki. “Tādēļ ugunsgrēka gadījumā arī cilvēkiem piedūmotās telpas iesaka pamest, noliecoties pie zemes,” piebilst klīnikas vadītāja. Savukārt dzīvnieku aizsardzības biedrība “Ķepu-ķepā” turpina vākt ziedojumus kaķu mītnes atjaunošanai un cietušo dzīvnieku ārstēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu lasiet 25.novembra “Zemgales Ziņās”

Foto un teksts : Gaitis Grūtups

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.