Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ukrainas civiliedzīvotāji ZRKAC un centrā “Buts” var pieteikties bezmaksas latviešu valodas apmācībām

Pieaugušie Ukrainas civiliedzīvotāji var pieteikties bezmaksas latviešu valodas apmācībām. Jelgavā latviešu valodas apmācības tiek organizētas Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Svētes ielā 33 un mācību centrā “Buts” Jāņa ielā 4. Interesentiem obligāti iepriekš jāpiesakās, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Programma nodrošinās bezmaksas latviešu valodas mācības 120 stundu apjomā iesācējiem A1 līmenī un ietvers tādu prasmju apgūšanu kā klausīšanās, lasīšana, runāšana un rakstīšana saziņai vienkāršās ikdienas situācijās. Pēc kursu beigšanas dalībnieki varēs kārtot valsts valodas prasmes pārbaudi profesionālo un amata pienākumu veikšanai un pastāvīgās uzturēšanās atļaujas iegūšanai.

ZRKAC latviešu valodas apguve ar valsts atbalsu Ukrainas civiliedzīvotājiem tiek organizēta jau no jūnija vidus, un šonedēļ pirmā no sešām grupām mācības pabeidz. Šobrīd ZRKAC komplektē jaunu grupu.

“Šonedēļ latviešu valodas kursus beidz pirmie 12 Ukrainas civiliedzīvotāji, bet vēl piecas grupas turpina mācīties. Mēs veidojam jaunu grupu, lai dotu iespēju Ukrainas iedzīvotājiem apgūt latviešu valodu, tādējādi sekmējot viņu integrāciju Jelgavā,” stāsta ZRKAC Tālākizglītības atbalsta nodaļas vadītāja Astra Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāj, ka mācību procesā latviešu valodas kursus no pirmās grupas pametuši tikai trīs ukraiņi. Tam iemesls ir vai nu nespēja mācības savienot ar darbu, vai arī fakts, ka cilvēks atgriezies savā dzimtenē. “Ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu veidojam jaunu grupu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri vēlas apgūt latviešu valodu. Mācības notiks klātienē trīs reizes nedēļā. Ja kursanti, kuri pieteiksies, nebūs strādājošie, mācību procesu organizēsim dienas pirmajā pusē, bet, ja vairums strādās, mācības notiks vakaros – pēc pulksten 17.30,” stāsta A.Vanaga.   

Latviešu valodas apmācībām ZRKAC Ukrainas civiliedzīvotāji vai viņu atbalsta personas Latvijā aicinātas pieteikties pa tālruni 29222737, 63012158 (Astra Vanaga) vai e-pastu talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv.

Latviešu valodas apmācības Ukrainas civiliedzīvotājiem bez maksas tiek piedāvātas arī mācību centrā “Buts”, kas šobrīd komplektē divas grupas – viena no tām mācības sāks 6. septembrī, bet otra – 19. septembrī. Mācību centrā norāda, ka ir gatavi pielāgoties un atkarībā no Ukrainas civiliedzīvotāju vēlmēm organizēt mācības gan klātienē, gan attālināti. Pieteikties latviešu valodas apmācībām “Buts” Jelgavas filiālē var pa tālruni 27898024, e-pastu jelgava@buts.lv vai arī klātienē “Buts” Jāņa ielā 4.    

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka Jelgava pirmā valstī, negaidot valsts atbalstu, jau martā sāka organizēt latviešu valodas apmācības. ZRKAC latviešu valodas īso kursu – 32 stundas – apguva 48 Ukrainas civiliedzīvotāji no 15 līdz 65 gadiem. Lielākā daļa šo kursu dalībnieku turpina padziļināti apgūt latviešu valodu ZRKAC.

Bezmaksas latviešu valodas kursi Jelgavā tiek organizēti ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.