Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ukrainas kara bēgļi prasa zaļo koridoru

Sociālā tīkla “Facebook” platformā, kur Latvijā patvērumu radušie Ukrainas kara bēgļi ir izveidojuši savu grupu, pirms dažām dienām parādījās ieraksts, ko veikusi ģimene, kas izmitināta Jelgavā. Tādējādi radās iespēja iepazīties ar Ukrainas kara bēgļu ģimeni, kas ieradusies Latvijā caur Krieviju un vairāk nekā mēnesi pavadījusi Krievijas armijas okupētajā teritorijā. Drošības apsvērumu dēļ kara bēgļu vārdi ir mainīti. Saprotamu iemeslu dēļ nav iespējams pārbaudīt sniegto informāciju no neatkarīgiem avotiem, taču nav arī iemesla tai neticēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģimene, kurā ir vīrs Sergejs, sieva Marija un pusaudžu bērns, stāsta, ka ieradusies no Ukrainas austrumiem. Viņu mājas atrodas dažus desmitus kilometru no Krievijas robežas, proti, tajā valsts daļā, kas jau kopš pirmās kara dienas ir okupēta. Glābšanās ceļš uz Ukrainas kontrolēto teritoriju ģimenei bija nogriezts. Mājās – Krievijas armijas okupētajā teritorijā – ir palikusi Sergeja māte, kas grūtajā ceļā nevēlējās būt par slogu. “Glābiet mazbērnu!” teica māte dēlam. Viņš ar sievu Mariju un bērnu mājas atstāja aprīļa vidū. Tagad viņu svarīgākais uzdevums ir dabūt drošībā Ukrainā palikušo māti, ar kuru sakaru nav kopš māju pamešanas.

Agresoru “dzīvais vairogs”

Aprīļa dienā, kad Sergejs ar sievu un meitu atstāja mājas, ciemā pazudusi elektrība, līdz to arī nav sakaru. Vēl līdz tam bija atslēgts ūdens. Ciemā nestrādā veikali, sarukusi naudas aprite, jo nedarbojas bankomāti, nav iespējams saņemt medicīnisko palīdzību. Iedzīvotāji nesaņem ne pensijas, ne arī kādus valsts pabalstus. Iznīcinot vai bojājot civiliedzīvotāju dzīvei nepieciešamo infrastruktūru, okupanti ir izraisījuši humanitāro krīzi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu lasiet 2. jūnija laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts: Gaitis Grūtups

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.