Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ukrainas parlamenta deputāti iepazīstas ar kara bēgļu dzīves apstākļiem (FOTO)

Diplomātiskajā autotūrē pa ceļam no Varšavas uz Tallinu Jelgavā piestāja Ukrainas parlamenta deputāti Tatjana Ciba, Oleksandrs Merežko, un Maksims Perebinis, kā arī labdarības fonda pārstāvji, kas “No tīras sirds” pārstāvji Vails Višņivaņuks un Irina Rabarska. Augstie viesi iepazinās ar apstākļiem, kādos dzīvo kara bēgļi, kā arī apskatījās kā iepazinās ar Jelgavas pašvaldības rīkoto karā cietušo Ukrainas bērnu nometni, kas jūlijā rit Jelgavas pamatskolā “Valdeka” – attīstības centrs (agrākajā internātpamatskolā) un kurā piedalās 42 bērni no Harkivas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēc Igaunijas valdības aicinājuma mēs ceļā uz Igauniju, taču nevarējām neapstājoties braukt cauri Latvijai, kas ir devusi patvērumu mūsu cilvēkiem,” zz.lv teica Ukrainas parlamenta Augstākās Radas deputāte Tatjana Ciba. Saruna ar tautietēm, kas dzīvo Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studentu kopmītnēs, viņa runāja par to, kā bērniem mācīties 2022./2023. mācību gadā. Jelgavā dzīvojošās ukrainietes ir nobažījušās, kā tas izdosies. Saeimas vairākkārt grozītajā “Ukrainas ciliedzīvotāju palīdzības likumā” ir noteikts, ka ukraiņu bērniem mācībām jānotiek latviešu valodā. Taču bērni vēlas mācīties attālināti ukrainiski. Deputāte Ciba aicināja tautietes bērniem censties apvienot gan attālināto mācīšanos Ukrainā, gan arī socializēties ejot latviešu skolā.      

Savukārt parlamenta deputāts, Ukrainas Augstākās Radas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Oleksandrs Merežko “Ziņām” paskaidroja, ka diplomātiskās autotūres mērķis ir pateikties Polijai un Baltijas valstīm par atbalstu Ukrainai ES kandidātvalsts statusa iegūšanā, kā arī par palīdzību humanitārā un militārā jomā. Runājot par militāri politisko situāciju Ukrainā, Oleksandrs Merežko piezīmē, ka  Krievijas Ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs nevarēdams izskaidrot Krievijas armijas zaudējumus pie Kijevas un Harkovas, saka, ka Krievija karo nevis ar Ukrainu, bet ar NATO. “Es domāju, ka Krievijas “karstais karš” pret Rietumiem, demokrātijas valstīm pašlaik notiek Ukrainā. Taču hibrīdkarš jeb “aukstais karš, kas ietver gan informatīvo, gan arī politiskās slepkavības, indēšanas, arī šeit. Tā arī ir daļa no kara,” teica Oleksandrs Merežko.

Runājot par Ukrainas parlamenta darbu kara apstākļos, deputāte Tatjana Ciba teicam, ka deputāti kā miera laikā sanāk uz sēdēm un balso. Vienīgi komiteju darbs vairāk noris attālināti. “Virs Augstākā Radas ēkas nav stikla kupola, kuram raķetes neiet cauri,” ar vieglu ironiju deputāte runāja par Krievijas armijas gaisa triecienu apdraudējumu, kāds tagad ir visā Ukrainas teritorijā. 

Foto: Gaitis Grūtups

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.