Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Ukrainas uzvara stabilizēs arī degvielas tirgu”

Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs un Jelgavas uzņēmuma “Astarte-Nafta” valdes priekšsēdētājs Ojārs Karčevskis intervijā “Zemgales Ziņām”
– Ko jaunajā gadā novēlēt degvielas tirgotājiem un tiem, kas pērk un lieto autodegvielu?
Lai Ukraina uzvar karā! Tad arī būs iespējams, ka energoresursu cenas nostāsies pirmskara līmenī. Agrāk es domāju, ka ir Krievijas uzbrukums Ukrainai un cēloņsakarīgi, tomēr zināmā mērā atsevišķi notiek arī energokrīze. Tagad man ir pilnīga pārliecība, ka karu Krievija gatavoja ilgi un ka desmitkārtīgs dabasgāzes un vairākkārtīgs elektrības, kā arī degvielas cenu kāpums Eiropā arī bija iekļauts Krievijas kara plānā. Šī savādā pirmskara sajūta man radās 2019. gada novembrī un decembrī, kad, kā tagad saprotu, Krievija jau mēģināja izraisīt energoresursu deficītu. Tolaik likās, ka kaut kam ir jānotiek, un arī notika – sākās Covid-19 pandēmija. Taču tad pēkšņi sekoja milzīgs patēriņa kritums. Nafta palika pāri, tankkuģi stāvēja neizkrauti. Naftas cena pasaules tirgū nokrita zem 30 ASV dolāriem par barelu. Un tad atkal jauna spriedze 2021. gada septembrī, kad vairākkārt auga gāzes un elektrības cena. Tas atkal bija Krievijas energopolitikas spiediena, kurš tika uzsākts 2021. gada aprīlī, rezultāts. Visticamāk, tad arī tika pieņemts galvenais lēmums par Krievijas iebrukumu Ukrainā. Tagad mēs lasām, ka Krievijas pilna mēroga uzbrukums Ukrainai bija paredzēts konkrētos datumos, sākot jau no 2021. gada decembra, tad konkrētos datumos 2022. gada janvārī, tad 22. februārī, līdz visbeidzot tas notika 24. februārī. Šo datumu pārcelšana zināmā mērā nomierināja sabiedrību, ka, iespējams, karš nemaz nenotiks. Sākoties karam, no šāda uzskata loģiski saprotama ir arī gāzesvadu “Nord Stream 1” un “Nord Stream 2” uzspridzināšana un murgainā ideja, ka Eiropas valstis var nosaldēt, tādējādi tajās izraisot iedzīvotāju nemierus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.