Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Universitātē atklāta Virtuālās un jauktās realitātes laboratorija (FOTO)

LBTU ITF laboratorijas atklāšana 2022. gada 21. septembrī | Foto: Ruslans Antropovs

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) Informācijas tehnoloģiju fakultātes jaunā Virtuālās un jauktās realitātes laboratorija būtiski papildinās studentiem pieejamās iespējas Jelgavā jaunāko IT risinājumu apguvē, kā arī ļaus īstenot pētījumus, kas paredz papildinātās un virtuālās realitātes lietojumu izstrādi, informē augstskola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Virtuālās un jauktās realitātes laboratorija ir unikāla ar to, ka ļauj studentiem apgūt noteiktus tematus, neatrodoties pie fiziska objekta un izmantojot specifisku aprīkojumu, piemēram, 3D smadzeņu uzbūvi, retoriku vai dažāda veida dzinēju darbību. Tāpat laboratorija paver iespējas pētnieciskajiem virzieniem, kas saistīti ar papildinātās un virtuālās realitātes lietojumu izstrādi, izmantojot specifisku programmatūru, 3D skeneri un jauktās realitātes hologrāfiskās brilles,” stāsta Informācijas tehnoloģiju fakultātes dekāns Gatis Vītols.

Laboratorijā turpmāk studentiem būs iespēja praktiski pārbaudīt dažādus virtuālās un jauktās realitātes risinājumus. Laboratorija iekārtota kā datorklase ar septiņām studentu darba vietām un vienu mācībspēka darba vietu. Katra darba vieta laboratorijā paredzēta diviem studentiem, aprīkota ar elektriski augstumā regulējumu galdu un diviem krēsliem, augstas veiktspējas datora sistēmas bloku ar diviem monitoriem un virtuālo briļļu komplektu. Uz divām darba vietām paredzēts kopējs prezentāciju displejs ar sienas stiprinājumu, kurš paredzēts virtuālās realitātes brillēs redzamās informācijas publiskai attēlošanai. Turklāt laboratorijā ir arī pieejams rokas 3D skeneris, 3D printeris un papildinātās realitātes “Microsoft” brilles.

Virtuālās un jauktās realitātes laboratorija ierīkota un tās aprīkojums iegādāts ar Zemkopības ministrijas atbalstu, īstenojot projektu “Atbalsts LLU materiālās bāzes pilnveidošanai zinātniskajiem pētījumiem un laboratorisko analīžu nodrošināšanai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LBTU Informācijas tehnoloģiju fakultāte ir viena no pirmajām vietām Latvijā, kur augstākās izglītības līmenī studējošajiem piedāvā apgūt datorvadību un datorzinātni, kā arī iegūt programmēšanas inženiera kvalifikāciju.

Teksts: Inta Grickus

Foto: Ruslans Antropovs

LBTU ITF laboratorijas atklāšana 2022. gada 21. septembrī | Foto: Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.