Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Universitātes Veterinārmedicīnas fakultātē trešdien notiks Donoru diena

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) šomēnes dosies divos izbraukumos uz Jelgavu – 8. martā notiks Donoru diena Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Veterinārmedicīnas fakultātē, bet 21. martā – Jelgavas pilī, informē Jelgavas pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LBTU Veterinārmedicīnas fakultātē Kristapa Helmaņa ielā 2 Donoru diena norisināsies trešdien, 8. martā, no pulksten 11 līdz 15, bet 21. martā asins no pulksten 11 līdz 15 varēs nodot Jelgavas pilī Lielajā ielā 2.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Asinis var ziedot, ja:

  • esi 18 – 65 gadus jauns (donori, kuri asins/asins komponentus nodod pirmo reizi līdz 60 gadiem);
  • sver ne mazāk par 50 kg;
  • dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu;
  • esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi;
  • esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis;
  • pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma;
  • neesi nodevis asinis vismaz 9 nedēļas, un 12 mēnešu periodā to jau neesi darījis 4 reizes (attiecas uz sievietēm) vai 6 reizes (attiecas uz vīriešiem, pie kam pēc 6. reizes vīriešiem jāievēro 3 mēnešu pārtraukums).

Donoru ērtībai VADC aicina:

  • pirms ierašanās, donora anketu aizpildīt elektroniskā formā. Anketu nepieciešams aizpildīt ne ātrāk kā dienu pirms asins ziedošanas. Izbraukumos donora anketas izdrukāšana netiek nodrošināta, jāierodas ar izdrukātu anketu. Gadījumā, ja nav iespējams to izdrukāt, anketu varēs aizpildīt arī uz vietas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.