Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uz Latvijas Jauniešu galvaspilsētas titulu pretendē Jelgava, Bauska un Cēsis

Līdz 28.jūlijam iedzīvotāji aicināti balsot par “Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2023”, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc divu gadu pārtraukuma šī gada 1.jūnijā IZM izsludināja konkursu pašvaldībām “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023”. Kopā konkursā tika saņemti trīs pieteikumi – no Jelgavas pilsētas pašvaldības, Bauskas novada pašvaldības un Cēsu novada pašvaldības. Pēc pirmās kārtas vērtējumiem visi trīs pretendenti tiek izvirzīti konkursa otrai kārtai un šobrīd ir izsludināta desmit dienu publiskā balsošana – līdz 28.jūlija izskaņai.

Kā norādīja IZM, Jelgavas pilsētas pašvaldība jau reiz ieguvusi titulu kā pirmā Latvijas jauniešu galvaspilsēta, bet Cēsu novada pašvaldība ir tradīcijām bagātas pašvaldības darbā ar jaunatni. Savukārt Bauskas novada pašvaldība pēc administratīvi teritoriālās reformas īpaši pievērsusies sadarbībai ar jauniešu organizācijām visā novada teritorijā.

Konkurss “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023” organizēts ar mērķi popularizēt darbu ar jaunatni, stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu un turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni. Tikpat nozīmīgi ir paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju prestižu un veicināt jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 12.augustā Jūrmalā, jauniešu festivāla “Kopums” laikā.

Pirmo reizi “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” tika izvēlēta 2016.gadā, kad titulu ieguva Jelgava. 2017.gadā tā bija Liepāja, savukārt 2018.gadā konkursā uzvarēja Madonas novads. 2019.gadā pirmo reizi titulu ieguva divu novadu apvienība – Ikšķiles un Olaines novads, savukārt 2020.gadā Jauniešu galvaspilsētas titulu ieguva Ventspils.

Covid-19 pandēmijas dēļ, 2021. un 2022.gadā Jauniešu galvaspilsēta netika izvēlēta, tomēr notika konkursa “Labākais darbā ar jaunatni” ietvaros organizēts interneta balsojums, kurā attiecīgi par “Pašvaldību jaunietim” tika atzīta Rēzekne un Jūrmala.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” organizē IZM sadarbībā ar biedrību “Latvijas Jaunatnes padome” un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Konkursa vērtēšanas komisijā iekļauti pārstāvji no IZM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Valsts izglītības satura centra, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un biedrībām “Latvijas Jaunatnes padome” un “Latvijas pašvaldību savienība”.

Foto: visit.jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.