Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uz mēnesi pagarina laiku VSAA lēmumiem par slimības pabalsta piešķiršanu

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījums Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, lai noteiktu, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) uz mēnesi lēmumus par slimības pabalsta piešķiršanu varēs pieņemt 30 dienu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāda iesniegumu izskatīšanas kārtība tiks piemērota no 21.februāra līdz 21.martam. Sākotnēji šādu regulējumu bija plānots noteikt uz ilgāku laiku, taču parlamenta atbildīgā komisija un Saeima atbalstīja Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumu par īsāku termiņu.

Kā aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā, VSAA pārstāvji atbildīgās komisijas sēdē norādīja, ka iesniegumus par slimības pabalstu piešķiršanu izskatīs un lēmumus pieņems, cik vien iespējams operatīvi, un naudu par attiecīgajām B slimības lapām izmaksās bez liekas kavēšanās.

Likumprojekta pamatojumā skaidrots, ka pie augsta slimības pabalstu pieprasījumu skaita un samazināta iestādē faktiski nodarbināto skaita VSAA nespēs apstrādāt šos iesniegumus pašlaik noteiktajos termiņos, arī veicot virsstundu darbu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim noteikts, ka VSAA lēmumi jāpieņem desmit darba vai kalendārās dienās, norādīts likumprojekta anotācijā. Taču VSAA 20% no nodarbinātajiem ir darbnespējīgi, tāpēc pirms dažām dienām lēmumu pieņemšanai jeb dokumentu apstrādei vajadzēja ap 19 dienām. 14.feburārī VSAA neapstrādāto iesniegumu skaits bija virs 56 000.

Tāpat tiek norādīts, ka pēc ierobežojumu mīkstināšanas, visticamāk, vēl vairāk paaugstināsies saslimstība ar Covid-19. VSAA februārī jāsāk energoresursu izmaksu kompensēšanu izmaksa, līdz ar to VSAA rīcībā nav personāla resursu, kurus novirzīt slimības pabalstu apstrādei.

Anotācijā atzīts, ka jaunā pagaidu kārtība negatīvi ietekmēs cilvēkus, kuri minētajā periodā pieprasīs VSAA administrēto pakalpojumu, jo, iespējams, daļa no tiem netiks piešķirti līdzšinējā termiņā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.