Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uz tikšanos aicināti Čornobiļas AES avārijas seku likvidatori

25. aprīlī pulksten 14 Jelgavas novada pašvaldības zālē Pasta ielā 37 notiks Čornobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem veltīts pasākums, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavā dzīvo vairāk nekā 60 cilvēku, kuri piedalījušies AES avārijas seku novēršanas darbos, un viņi tiek aicināti uz kopīgu pasākumu. Ierašanās pasākumā – no pulksten 13.30, lai reģistrētu dalību. Pašvaldības iestādes “Sabiedriskais centrs” speciāliste Žanna Novaša informē, ka tradicionāli pasākumā tiks uzņemta kopbilde, lai katrs dalībnieks iegūtu fotogrāfiju piemiņai.

Klātesošos uzrunās Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada vadība, kā arī biedrības “Latvijas savienība “Černobiļa”” valdes priekšsēdētājs un prezidents Arnolds Ārvaldis Vērzemnieks, valdes priekšsēdētāja vietnieks Māris Šops, viceprezidents Ilmārs Bruņenieks un biedrības Jelgavas novada nodaļas vadītājs Zigmunds Ameters.

Ar muzikālu priekšnesumu klātesošos priecēs mūziķe, soliste un Islandes goda konsule Latvijā Ineta Rudzīte. Detalizētāku informāciju par pasākumu var uzzināt pa tālruni 63048917.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) atgādina, ka Čornobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kuri savu pamata dzīvesvietu deklarējuši Jelgavā, var saņemt pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalstu – ikgadēju pabalstu rehabilitācijai 50 eiro apmērā.

Ja Čornobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieks šo pabalstu ir saņēmis pagājušajā gadā, viņam nav atkārtoti jāvēršas JSLP, jo pabalsts tiks pārskaitīts uz JSLP rīcībā esošo kredītiestādes norēķinu kontu. Taču, ja personai ir mainījies kredītiestādes konts, JSLP līdz 15. aprīlim jāiesniedz iesniegums par jaunu kredītiestādes kontu pabalsta saņemšanai.

Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem atkārtoti pabalstu izmaksā līdz katra gada 30. aprīlim. Pagājušajā gadā šo pabalstu saņēma 64 Čornobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pabalstu 50 eiro apmērā saņemtu pirmreizēji, personai līdz 15. aprīlim ar iesniegumu jāvēršas JSLP Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9, 115. kabinetā, kur pieejama arī iesnieguma veidlapa pabalsta piešķiršanai “Iesniegums bez ienākumu izvērtēšanas”. Savukārt elektroniskā iesnieguma forma publicēta tīmekļvietnē www.jelgava.lv, sadaļā “Pakalpojumi”, “Sociālie pakalpojumi”.

Iesniegumā obligāti jānorāda kredītiestādes konta numurs, uz kuru pārskaitīt pabalstu, kā arī Čornobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka apliecības numurs. Iesniegumu var iesniegt:

  • ievietojot JSLP izvietotajā kastītē Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9;
  • nogādājot JSLP Informācijas kabinetā (115. kabinets) Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9;
  • nosūtot pa pastu JSLP uz adresi: Pulkveža Oskara Kalpaka iela 9, Jelgava, LV-3001;
  • parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz e-pasta adresi soc@soc.jelgava.lv;
  • nosūtot e-adresē.

Papildu informāciju var saņemt JSLP pa tālruni 63048914, 63007224 vai 20237378.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka šogad aprit 38 gadi, kopš Ukrainā notika Čornobiļas AES traģiskā avārija.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.