Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uz U-15 izlasi uzaicina divus basketbolistus un treneri

No 28. līdz 30. decembrim Gulbenē, Liepājā un Rīgā notika pirmie sabraukuma treniņi U-15 vecuma grupas basketbolistiem. Uz treniņiem bija uzaicināti 48 spēlētāji no 25 Latvijas sporta skolām. No Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) uz izlasi tika izsaukti divi spēlētāji, savukārt treneris Česlavs Mateikovičs uzaicināts kā trenera asistents, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbs tika organizēts trīs grupās, un to koordinēja Latvijas Basketbola savienības apstiprinātie treneri Arnis Vecvagars (Austrumi), Raimonds Feldmanis (Centrs) un Artūrs Visockis-Rubenis (Rietumi). Tāpat treniņu vadīšanā tika iesaistīti desmit sporta skolu treneri.

Jelgavas BJSS audzēkņi Roberts Vairogs un Klāvs Kalniņš piedalījās Rietumu grupas treniņos Liepājā, un kā trenera asistents darbojās Jelgavas sporta skolas treneris Č.Mateikovičs.

“Uzskatu, ka tā ir lieliska iespēja apzināt pēc iespējas lielāku nacionālās jauniešu izlases kandidātu loku, kā arī iespēja kandidātus laicīgi iepazīstināt ar prasībām, kādas būs, gatavojieties 2024. gada Eiropas U-16 čempionātam un citām starptautiskām sacensībā un turnīriem. Savukārt puišiem no reģiona šāds projekts ļauj atrādīt savas prasmes un spējas izlašu treneriem, kas varbūt nebūtu iespējams pie mazāka kandidātu skaita. Viennozīmīgi šāda iniciatīva no Latvijas Basketbola savienības ir vērtējuma pozitīvi, un to vajadzētu turpināt arī nākotnē,” Jelgavas  pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pauž treneris Č.Mateikovičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš stāsta, ka šajā sabraukumā strādāts pie pamatprincipiem, kā jāspēlē un jākustas aizsardzībā un uzbrukumā. Viss treniņu process tika balstīts uz Latvijas Basketbola savienības izstrādātajām vadlīnijām, tāpēc varētu teikt, ka puišiem tika atsvaidzināts jau mazliet mācītais un apgūtais sporta skolā. “No jaunajām lietām varētu minēt, ka jauniešiem tika paskaidrots un mācīts, kā sagatavoties treniņam. Piemēram, ierašanās laicīgi uz treniņu (30 minūtes pirms), sava ķermeņa un prāta sagatavošana treniņam, izrullējot un aktivizējot muskuļus un muskuļu grupas, kas tiks nodarbinātas treniņā. Citiem vārdiem sakot, jauniešiem tika mācīts, kā patstāvīgi sagatavoties treniņam – viņi tika iepazīstināti ar profesionāla sportista pirmstreniņa rutīnu,” stāsta Č.Mateikovičs.

Viņš par jauniešu izlases trenera asistentu tika uzaicināts pirmo reizi un atzīst, ka tas ir liels gods un privilēģija. “Esmu pagodināts un priecīgs, ka Latvijas Basketbola savienība man deva tādu iespēju. Nevaru sagaidīt, kad būs iespēja piedalīties nākamajā projekta sabraukumā pavasarī!” neslēpj treneris.

Reģionu izlasēm pavasarī plānots vēl viens sabraukums, savukārt jūnijā paredzēts miniturnīrs, savā starpā noskaidrojot labākos. Uz to tiks aicināti arī šīs vecuma grupas basketbolisti, kuri trenējas un spēlē ārzemēs. Pēc turnīra treneri izraudzīsies U-15 izlases sastāvu startam Ramūna Šiškauska turnīrā Lietuvā.

Foto: Latvijas Basketbola savienība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.