Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uz valsts aizdevumu bērnudārzu būvniecībai varēs pretendēt pašvaldības, kurās bērnudārzu rindā ir vismaz 100 bērnu

Uz valsts aizdevumu bērnudārzu būvniecībai un remontam varēs pretendēt pašvaldības, kurās bērnudārzu rindā gaida vismaz 100 bērnu, paredz valdības pieņemtie kritēriji un kārtība, kādā tiek izvērtēti pašvaldību investīciju projektu pieteikumi valsts budžeta aizdevuma saņemšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turklāt attiecīgās novada pašvaldības teritoriālā iedalījuma vienībā, kurā ir plānots īstenot investīciju projektu, rindā jābūt vismaz 50 bērniem.

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) apkopotās informācijas 2023.gada 1.oktobrī kopējā rindā uz pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēm gaidīja 6110 bērni.

Salīdzinot ar 2020.gada 1.oktobra datiem, rinda uz pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēm ir samazinājusies par 39%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu rindas samazinājumu ietekmējušas arī negatīvās demogrāfijas tendences, vienlaikus arī valsts budžeta aizdevumi jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecībai vai esošu pirmsskolas izglītības iestāžu paplašināšanai ir efektīvs risinājums, lai uzlabotu pirmsskolas izglītības pieejamību pašvaldībās.

Pērn, pateicoties valsts budžeta aizdevumiem 53 pirmsskolas izglītības iestādēs pašvaldības veic investīcijas, lai uzlabotu esošo infrastruktūru.

Saskaņā ar noteikumiem, valsts budžeta aizdevuma kopējais apmērs vienas izglītības iestādes projektam paredzēts ne mazāks kā 40 000 eiro, bet maksimālais valsts budžeta aizdevuma apmērs paredzēts 500 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja ir veikta ēkas tehniskā apsekošana, kas apliecina ēkas avārijas stāvokli, vai ņemot vērā tehniski ekonomiskā pamatojuma secinājumus par ieguldījumiem esošā pirmsskolas izglītības ēkā, maksimālais valsts budžeta aizdevuma apmērs nedrīkstēs pārsniegt 3 miljonus eiro vienam objektam.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.