Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uzdod nojaukt 16 bīstamās garāžu ēkas Prohorova ielā Jelgavā

Jelgavas valstspilsētas domes deputāti šodien domes sēdē pieņēma lēmumu par sliktā tehniskā stāvoklī esošo 16 garāžu ēku nojaukšanu Prohorova ielā 5, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nekustamajā īpašumā Prohorova ielā 5 uz pašvaldībai piederošas zemes atrodas sliktā tehniskā stāvoklī esošas garāžu ēkas, kas nav reģistrētas ne Zemesgrāmatā, ne Nekustamā īpašuma kadastra informācijas sistēmā. Lai gādātu par drošu un sakārtotu pilsētvidi, pašvaldībā vairāku gadu garumā pārrunu ceļā tiek risināts jautājums par konkrētā nekustamā īpašuma sakārtošanu un uzturēšanu atbilstoši normatīvajiem aktiem.

Pašvaldības Būvvaldes būvinspektori apsekošanā konstatēja, ka šajā adresē atrodas 51 garāžu ēka, tostarp 16 ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī – bojāts jumta segums vai tā nav vispār, tajās var brīvi iekļūt, tur regulāri ir sadzīves atkritumi, bet daļa ēku cietušas ugunsgrēkā. Minētās garāžas degradē vidi, rada bīstamību apkārtējiem un bojā pilsētas ainavu, līdz ar to tās ir nojaucamas.

Lielu daļu garāžu bez tiesiska pamata, nemaksājot ne zemes nomas maksu, ne nekustamā īpašuma nodokli, ikdienā izmanto apkārtējo māju iedzīvotāji. Lai sakārtotu dokumentāciju, pašvaldība 2020. gada martā aicināja atsaukties Prohorova ielas 5 garāžu ēku lietotājus un bijušā garāžu celtniecības kooperatīva “Mežmaļi” pārstāvjus, kas garāžas būvēja. Uz šo aicinājumu atsaucās 12 garāžu lietotāji, kurus pašvaldība informēja par nepieciešamību sakārtot garāžu ēku juridisko dokumentāciju, lai viņi no faktiskajiem lietotājiem kļūtu par tiesiskajiem valdītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai veicinātu faktisko garāžu ēku lietotāju atbilstošu rīcību, pašvaldība atkārtoti vērsās pie viņiem ar aicinājumu sakārtot īpašumtiesības, bet konkrētas darbības tā arī nav veiktas.

Šodien domes sēdē tika nolemts uzdot garāžu ēku tiesiskajiem valdītājiem ne vēlāk kā līdz 31. oktobrim nojaukt 16 bīstamās garāžu ēkas, paredzot: ja tas netiks izdarīts lēmumā noteiktajā termiņā, tad organizēt garāžu nojaukšanu tiek pilnvarota Pašvaldības īpašumu pārvalde.  

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.