Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uzlabota vides pieejamība Skolotāju ielā 8

Šonedēļ, kad sals mazliet atkāpies, uzbrauktuvei pie ēkas galvenās ieejas abās malās ir uzstādīti roku balsti, lai ēkā patstāvīgi var iekļūt cilvēki, kuri pārvietojas ratiņkrēslā.

Ar roku balstu izbūvi abās uzbrauktuves malās pie galvenās ieejas ēkā un dzelteno brīdinošo joslu krāsojuma atjaunošanu noslēgusies vides pieejamības uzlabošana ēkā Skolotāju ielā 8. Tādējādi ir nodrošināta iespēja bez citu palīdzības ēkā ērti iekļūt arī cilvēkiem ratiņkrēslā. Skolotāju ielā 8 no nākamā gada atradīsies arī jaunā Jelgavas pašvaldības iestāde – “Sabiedriskais centrs”, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pašvaldība turpina risināt vides pieejamības jautājumus tai piederošajās ēkās. Šā gada nogalē vairāki remontdarbi, lai uzlabotu vides pieejamību, veikti Skolotāju ielā 8. Tur nomainīta santehnika ēkas labierīcībās 1. stāvā, kā arī paplašināta durvju aila, lai labierīcībās ērti iekļūtu arī cilvēks ratiņkrēslā. Bet šonedēļ, kad sals mazliet atkāpies, uzbrauktuvei pie ēkas galvenās ieejas abās malās ir uzstādīti roku balsti, lai ēkā patstāvīgi var iekļūt cilvēki, kuri pārvietojas ratiņkrēslā. Šobrīd ēkā darbojas vairāk nekā 40 biedrības, un starp to dalībniekiem ir arī cilvēki ratiņkrēslā. Viņu ikdienā šie uzlabojumi ir ļoti būtiski.

Jau ziņots, ka janvārī darbu sāks jauna pašvaldības iestāde – “Sabiedriskais centrs”, paplašinot un pilnveidojot Jelgavas valstspilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldes funkcijas. Iestāde atradīsies Skolotāju ielā 8. Līdz ar šīm pārmaiņām uz pašvaldībai piederošo ēku Skolotāju ielā 8 piedāvāts pārcelties trim pilsētas nevalstiskajām organizācijām, kas iepriekš darbojās Pasta ielā 44. Divas biedrības – Latvijas Bērnu fonds un “Daugavas vanagi” – jau ir pārcēlušās, bet lēmumu par pārcelšanos vēl nav pieņēmusi sieviešu invalīdu biedrība “Zvaigzne”, kura izteica vairākus iebildumus par vides pieejamību ēkā. Ņemot vērā uzklausīto, pašvaldība organizēja remontdarbus, lai novērstu nepilnības.

Jaunās iestādes darbības mērķis būs plānot, koordinēt un īstenot pašvaldības darbu sabiedrības saliedētības, brīvprātīgā darba un jaunatnes politikas jomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iestādei būs plašs uzdevumu loks, to starpā veicināt sabiedrības saliedētību, apzināt un analizēt pašvaldības iedzīvotāju vajadzības ar iekļaušanos sabiedrībā saistītu problēmu risināšanai, iesaistīties apkaimes nevalstisko organizāciju darbībā, veicinot to mērķu sasniegšanu, un atbalstīt apkaimes nevalstisko organizāciju rīkotās aktivitātes.

Ar roku balstu izbūvi abās uzbrauktuves malās pie galvenās ieejas ēkā un dzelteno brīdinošo joslu krāsojuma atjaunošanu noslēgusies vides pieejamības uzlabošana ēkā Skolotāju ielā 8.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.