Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uzņemoties risku, uzņēmējs turpina attīstīt krematorijas būvniecības ieceri Jelgavā, Zālītes ielā

Iecerēto būvju vizualizācija

SIA “Krematoriju apvienība” turpina attīstīt krematorijas būvniecības ieceri Jelgavā, Zālītes ielā 2. Šonedēļ uzņēmums saņēmis atļauju koku ciršanai šajā teritorijā. Lai gan šajā lietā turpinās tiesvedība, uzņēmumam ir ļauts sākt būvniecību atbilstoši normatīvo aktu nosacījumiem, kas regulē būvniecību, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā gada februārī izsoles kārtībā SIA “Krematoriju apvienība” ieguva tiesības šajā teritorijā būvēt krematoriju – sēru namu, kolumbāriju un to funkcionēšanai nepieciešamās inženierbūves. Zemes vienība Zālītes ielā 2 ir neapbūvēta, un tās platība ir 15 000 kvadrātmetru.

Saskaņā ar Jelgavas teritorijas plānojumu 2009.–2021. gadam, zemesgabals atrodas dabas un apstādījumu teritorijā, un tā galvenais izmantošanas veids ir kapsētas un to funkcionēšanai nepieciešamās būves un infrastruktūra. Zemes vienības daļas lietošanas mērķis – kapsētu teritorijas un ar tām saistīto ceremoniālo ēku un krematoriju apbūve. Tas nozīmē, ka jau vairāk nekā desmit gadu šī teritorija pilsētā paredzēta kā vieta, kur attīstīt kapsētu pakalpojumus. 

Pēc tam, kad pašvaldība saskaņoja būvniecības ieceri, iedzīvotāju grupa vērsās tiesā, to apstrīdot. Šobrīd tiesa lietu pēc būtības vēl nav skatījusi, taču iedzīvotāju grupa tiesai šajā lietā iesniedza lūgumu par papildu noregulējumu – liegt uzņēmumam sākt būvniecības darbus, pirms lieta tiek izskatīta pēc būtības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Februāra sakumā Administratīvā rajona tiesa šo iedzīvotāju grupas prasību noraidīja, uzsverot, ka būvniecības turpināšana nevar nodarīt neatgriezenisku kaitējumu videi vai būtisku kaitējumu sabiedrības interesēm.

Tas nozīmē, ka tiesa ir ļāvusi uzņēmumam sākt krematorijas būvniecību, neskatoties uz to, ka lietas izskatīšana pēc būtības vēl turpinās. SIA “Krematoriju apvienība”, sākot būvdarbus, uzņemas pašrisku, jo nelabvēlīga tiesas lēmuma gadījumā uzņēmumam būs jāsedz visi zaudējumi.

Foto: no Jelgavas pašvaldības arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.