Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uzsākta vietu piešķiršana pašvaldības bērnudārzos; izsūtīti uzaicinājumi

Uzsākta grupu komplektācija un vietu piešķiršana pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs jaunajam – 2024./2025. –mācību gadam. Šonedēļ vecākiem, kuru bērnam piešķirta vieta kādā no 12 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, elektroniski izsūtīts Jelgavas Izglītības pārvaldes uzaicinājums. Jaunajā mācību gadā pašvaldības bērnudārzos no jauna plānots uzņemt 483 bērnus vecumā no pusotra līdz sešiem gadiem. Vecākiem paziņojumā norādītajā termiņā jāapstiprina vai jānoraida piedāvājums, informē Jelgavas Izglītības pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietu rindā uz pašvaldības bērnudārzu šobrīd gaida 1651 bērns, no tiem 1186 ir vecumā no pusotra līdz sešiem gadiem un var pretendēt uz vietu bērnudārzā nākamajā mācību gadā. Jāpiebilst, ka gandrīz astoņi simti no šiem bērniem mācās privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs, bet 149 saņem pašvaldības atbalstu bērnu uzraudzības pakalpojumam (pie auklēm).

Paziņojumu par vietas piešķiršanu bērnam uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi vecāki var saņemt, sākot ar otrdienu, un ģimenes aicinātas e-pakalpojumu pirmsskolas pieteikumu reģistrā pārliecināties vai e-pasta adrese, kas tika norādīta, reģistrējot bērnu pirmsskolas izglītības rindā, ir korekta. Ja, piesakot bērnu rindā, e-pasta adrese netika norādīta, vēstule tiek sūtīta pa pastu uz deklarēto dzīvesvietas adresi.

Vecāki, kuri saņēmuši vēstuli, līdz 24. maijam aicināti sazināties ar vēstulē minētās pirmsskolas izglītības iestādes, kurā bērnam piešķirta vieta, vadītāju pa norādīto tālruni vai elektroniskā pasta adresi un informēt, vai viņi pieņem vai noraida piedāvājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauno audzēkņu uzņemšana katrā pašvaldības bērnudārzā notiks pēc individuāla grafika, vienojoties ar vecākiem.

Tāpat, pamatojoties uz vecāku pieprasījumu, deviņpadsmit ģimenes saņems vēstuli par vietas maiņu pašvaldības bērnudārzos. Vecāki, kuri saņēmuši vēstuli par vietas maiņu, līdz 24. maijam aicināti sazināties ar vēstulē minētās pirmsskolas izglītības iestādes vadītāju pa norādīto tālruni vai elektroniskā pasta adresi un informēt arī līdzšinējā bērnudārza vadītāju par lēmumu mainīt iestādi.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma uzsver, ka vietu piešķiršanas process ir nepārtraukts un noritēs, kamēr visas vietas bērnudārzos tiks nokomplektētas. Vietu piešķiršana turpinās arī mācību gada laikā, ja kaut kādu iemeslu dēļ vieta kādā no bērnudārziem atbrīvojas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Izglītības pārvalde vērš uzmanību – ja vecāks atsakās no piešķirtās vietas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, kurā viņa bērns ir reģistrēts uzņemšanai, un bērns turpina apgūt pirmsskolas izglītības programmu privātajā izglītības iestādē, pašvaldība turpina sniegt līdzfinansējumu. Savukārt, ja bērns saņem pašvaldības līdzfinansējumu bērnu uzraudzības pakalpojumam un ģimene atsakās no piedāvātās vietas pašvaldības bērnudārzā, pašvaldības atbalsts tiek pārtraukts. Gan jāuzsver, ka vietas bērnudārzā tiek piešķirtas no jaunā mācību gada, tāpēc tiem, kas vasaru pavadīs pie aukles, bet bērnudārza gaitas uzsāks 2. septembrī, pašvaldības finansējums tiks saglabāts līdz 31. augustam.

Vispārēja informācija par katru pašvaldības bērnudārzu ir pieejama Jelgavas pilsētas tīmekļvietnē www.jelgava.lv, sadaļā “Iestādes”, “Jelgavas Izglītības pārvalde”, apakšsadaļā “Izglītības iestādes”, “Pirmsskolas izglītība”.

Foto: Jelgavas Izglītības pārvalde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.