Uzvar Latvijas skolu orientēšanās kausā

Rīgā, Mežaparkā, 27. aprīlī jau septīto gadu notika Latvijas skolu orientēšanās kauss. 78 komandu konkurencē uzvarēja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Sacensībās piedalījās četras Jelgavas skolu komandas. Jelgavas 4. vidusskola izcīnīja 10. vietu, Jelgavas 4. sākumskola – 17. vietu, Jelgavas Valsts ģimnāzija – 39. vietu.

Individuāli 1. vietu ieguva Ilze Jumiķe no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Luīze Plone no Jelgavas 4. vidusskolas, savukārt 3. vieta – Dārtai Putnei no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas.

Katras skolas komandā bija jābūt vismaz trīs skolēniem, no kuriem viena ir meitene, bet dalībnieku skaits no vienas skolas nebija ierobežots. Dalībnieki sacentās piecās vecuma grupās un skolu kopvērtējumā.

Vispirms dalībnieki piedalījās kvalifikācijas skrējienos. Pēc tam divpadsmit labākie dalībnieki no katras grupas piedalījās pusfināla skrējienos, bet seši labākie no pusfināla dalībniekiem tikās fināla skrējienos.

Sacensības tiek rīkotas ar mērķi veicināt orientēšanās sporta attīstību Latvijas vispārizglītojošās mācību iestādēs, iesaistīt jaunatni orientēšanās sporta apguvē, kā arī lai noskaidrotu labāko skolas komandu.

2021. gadā par Latvijas skolu orientēšanās kausa uzvarētāju kļuva Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, un pasākums kopumā pulcēja vairāk nekā 300 skolēnu.