Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vāc parakstus par akcīzes nodokļa nepiemērošanu dabasgāzei, ko izmanto dzīvojamo telpu apkurei

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par akcīzes nodokļa nepiemērošanu dabasgāzei, ko izmanto dzīvojamo telpu apkurei.

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par akcīzes nodokļa nepiemērošanu dabasgāzei, ko izmanto dzīvojamo telpu apkurei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts kādreizējais Rīgas domnieks Vadims Baraņņiks. Viņš norādīja, ka atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta skaidrojumam akcīzes nodoklis ir specifisks patēriņa nodoklis, ko piemēro noteiktām patēriņa preču grupām, kuras ir saražotas vai tiek ievestas valstī. Akcīzes nodokļa mērķis ir ierobežot to preču patēriņu, kas ir kaitīgas apkārtējai videi un cilvēkiem, kā arī dot valstij ieņēmumus, apliekot ar papildu patēriņa nodokli (papildus pievienotās vērtības nodoklim) preces, kas nav pirmās nepieciešamības preces un kas neskar maznodrošinātos.

Baraņņiks akcentēja, ka atbilstīgi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 6. panta 2. daļas pirmā punkta b apakšpunktam, siltumenerģijas, arī dabasgāzes, piegāde ietilpst obligāti veicamās pārvaldīšanas darbībās. Līdz ar to dabasgāze siltumenerģijas ražošanai var tikt uzskatīta par pirmās nepieciešamības preci.

“Turklāt akcīzes nodokļa piemērošana dabasgāzei, kuru izmanto dzīvojamo telpu apkurei, visnotaļ tieši skar visus Latvijas iedzīvotājus, tajā skaitā maznodrošinātos., Pauda idejas autors, piebilstot, ka dabasgāzes izmantošana apkurei ir visnekaitīgākā apkārtējai videi, salīdzinot ar citiem dzīvojamo telpu kurināmā veidiem, piemēram oglēm vai malku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likumā Par akcīzes nodokli noteikti dabasgāzes izmantošanas veidi, kas netiek aplikti ar akcīzes nodokli., taču dabasgāze, ko izmanto dzīvojamo telpu apkurei, neietilpst šajos izņēmumos un ir apliekama ar akcīzes nodokli. Tas ir pretrunā ar augstāk minētajam akcīzes nodokļa mērķim, akcentēts iniciatīvā.

Tāpēc Baraņņiks rosina atcelt akcīzes nodokļa piemērošanu dabasgāzei, kas tiek izmantota dzīvojamo telpu apkurei, tādējādi uzlabojot sociālos un ekonomiskos apstākļus iedzīvotājiem.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.