Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vāc parakstus par ievēlēšanas Saeimā barjeras pazemināšanu līdz 3%

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par ievēlēšanas Saeimā barjeras pazemināšanu no 5% līdz 3%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Sergejs Grevcevs. Viņš skaidro, ka 14.Saeimas vēlēšanās aptuveni 28% no vēlētājiem nobalsoja par tām partijām, kuras parlamentā neiekļuva, jo nav pārvarējušas noteikto 5% barjeru.

Viņš uzskata, ka, ja barjera būtu noteikta 3% apmērā, tad Saeimā varētu iekļūt vēl sešas partijas, kuras kopumā saņēma aptuveni 20% Latvijas pilsoņu balsu. “Nav skaidrs, kāpēc pilsoņiem, kuri balso par pamatpartijām, ir tiesības uz pārstāvniecību parlamentā, bet pārējiem – desmitiem un simtiem tūkstošu cilvēku – šīs tiesības tiek atņemtas viena likuma panta dēļ,” sašutis idejas autors.

Tāpēc viņš aicina grozīt Saeimas vēlēšanu likuma 38. pantu un samazināt vēlēšanās noteikto barjeru viena nosaukuma kandidātu saraksta iekļūšanai Saeimā līdz 3%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grevceva ieskatā šādi varēs iegūt parlamentu, kas pilnvērtīgāk pārstāv Latvijas pilsoņus, kas savukārt mazinās sabiedrībā izplatīto sajūtu par atsvešinātību no valsts varas.

Foto: no Jelgava.lv arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.