Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vāc parakstus par maksimālo nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu barikāžu dalībniekiem

2022. gada 7. decembrī sabiedrības iniciatīvu portālā manabalss.lv sākta parakstu vākšanas kampaņa par maksimālo nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu barikāžu dalībniekiem. Kā parakstu vākšanas autors ir norādīts Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvībās biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks – Puķe. Par iniciatīvu ir iespējams parakstīties šeit: https://manabalss.lv/i/2585

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda iniciatīvas autors – pašlaik Latvijā vairākas pašvaldības piedāvā dažādus nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus personām, kas ir bijušas barikāžu dalībnieki. Tomēr tā ir ne visās Latvijas pašvaldībās, un arī atvieglojumu likmes ir dažādas.

Ar šo iniciatīvu tās autors aicina visā valstī ieviest vienotu maksimālo NĪN atlaidi 90% apmērā personām, kas ir bijušas barikāžu dalībnieki, kā arī noteikt šādas atlaides obligātumu.

Iniciatīvas autora ieskatā ar šādu vienotu, aptverošu likumdošanu valsts parādītu cieņu visiem tiem daudzajiem cilvēkiem, kuri deviņdesmito gadu sākumā bija gatavi cīnīties par Latviju un piedalījās barikādēs. Un šāds risinājums stiprinātu arī Latvijas sabiedrības kolektīvo atmiņu par mūsu valstiskumam svarīgu notikumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības aplēsēm barikādēs piedalījās aptuveni 50 tūkstoši cilvēku.1

Foto: no arhīva

1 https://lv.wikipedia.org/wiki/Barik%C4%81%C5%BEu_laiks

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.