Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vāc parakstus par ministriju pārcelšanu uz reģioniem

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par ministriju pārcelšanu uz reģioniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Aivars Lauzis, kurš ar šādu ideju vēlas aktivizēt dzīvi Latvijas reģionos un panākt, lai reģioni dabiski un burtiski iekļaujas valsts mēroga politiskās dienaskārtības veidošanā.

Viņš aicina pārcelt Latvijas ministrijas uz dažādām reģionu pilsētām. Piemēram, Kultūras ministrija varētu atrasties Rēzeknē, Daugavpilī – Iekšlietu ministrija, Alūksnē – Aizsardzības ministrija.

Saziņa starp ministrijām un valdības līmenī jebkurā gadījumā notiek elektroniski, un nav vajadzības ministrijas uzturēt Latvijas dārgākajā pilsētā, uzskata idejas autors, piebilstot, ka  Igaunijā Izglītības un zinātnes ministrija atrodas Tartu – pilsētā ar vēsturisku universitāti, tā stiprinot šo izcilības centru. Viņaprāt, arī Latvijā var ministrijas saistīt ar reģionu pilsētām, stiprināt tajās jau esošo izcilību vienā vai otrā jomā un nākotnes attīstību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilgākā termiņā ministriju uzturēšanas izmaksas, pārceļot tās uz reģioniem, paredzami samazināsies, uzskata Lauzis. Izīrējot vai pārdodot Rīgā esošās ēkas, iegūtos līdzekļus varētu izmantot ministrijām nepieciešamo ēku pārbūvei vai būvniecībai reģionos, kā arī infrastruktūrai. Līdz ar šo pārmaiņu reģionos būs papildu labi atmaksātas valsts darbavietas. Tas, viņaprāt, noteikti veicinās arī reģionu infrastruktūru un ekonomiku. Turklāt dzīvojot reģionos, valsts amatpersonām būs arī reālistiskāks priekšstats par valstī notiekošo.

Foto: rezekne.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.