Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vācu brīvprātīgie sakopj savu karavīru kapus 

Ar piemiņas brīdi Jelgavā Miera kapos noslēdzās darbs astoņpadsmit brīvprātīgo grupai no Vācu kara kapu aprūpes Tautas savienības, kas astoņas dienas strādāja, lai sakoptu šīs kapsētā daļu, kur ir apbedīti 1215 Pirmajā Pasaules karā un 500 Otrajā pasaules karā kritušie vācu karavīri. Piemiņas brīdī piedalījās Vācijas vēstniecības Latvijā, Latvijas Brāļu kapu komitejas, Jelgavas pašvaldības pārstāvji, kā arī citi. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vācu brīvprātīgo grupas jaunākais pārstāvis 36 gadus vecais Tobiass Mellers zz.lv skaidrā latviešu valodā teica, ka Jelgavā juties labi. Cilvēki ir ļoti pretīmnākoši gan veikalos, gan citviet, kur nācās satikties. Latviešu valodu Tobiass iemācījies 2011. gadā, ar ES strādājot Rīgā veicot brīvprātīgo darbu. Viņš arī dejo latviešu tautas dejas savā pilsētā Minsterē Latviešu centrā. 

Jelgavniece Ermīne Lude, kuras māja atrodas blakus Miera kapiem un kas nodrošināja vācu brīvprātīgo darba vietu ar elektrības pieslēgumu un citām nepieciešamajām komunikācijām, uz atvadām bija izcepusi viesiem pīrāgus un torti. “Būs skumji, kad viņi aizbrauks,” teica Ermīnes kundze. Savukārt atvaļinātais pulkvedis, Vācu kara kapu aprūpes Tautas savienības goda pārstāvis Latvijā Jānis Raciņš runājot ar zz.lv par problēmu, ka pirms divdesmit gadiem ar vērienu atjaunotie Vācu karavīru kapi Miera kapos pirms vācu talcinieku ierašanās  bija diezgan nesakopti, paskaidroja, ka vācu puse bija ar līgumu nodrošinājusi šo apbedījumu aprūpi. Taču kapu kopējs atteicies pagarināt līgumu, jo ir jau diezgan cienījamā vecumā. 

Vairāk laikrakstā “Zemgales Ziņas” 13. jūnija numurā.   

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.