Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vai brīvībai ir robežas? Pirmizrāde “Dieva sala”

Jelgavas kultūras namā Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra kamerzālē sestdien, 9. aprīlī, pulksten 18 pirmizrādi piedzīvos režisores Daces Vilnes jaunākais iestudējums “Dieva sala”. Izrādes pamatā ir vācu rakstnieka Manfrēda Rihtera luga, izrādes centrā – brīvības robeža.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dieva sala” vēsta par divu jaunu cilvēku un ārpasaules mijiedarbību 1943. gada vasarā Grieķijā. “Tas ir okupācijas laiks, Otrais pasaules karš. Mēs neesam likuši uzsvaru uz konkrētu okupāciju, bet šis izteikti aktuālais temats okupācija šobrīd ikvienam un arī lugā liek pārvērtēt un saprast, cik tālu sniedzas katra cilvēka individuālā brīvība, vai vispār ir iespējams norobežoties no ārpasaules, kad tajā valda haoss, un vai tas ir vajadzīgs. Cik lielā mērā tā ietekmē mūsu ikdienu, un vai ir iespējams palikt cilvēcīgam un saglabāt savu iekšējo brīvību jebkādos apstākļos,” izrādes galveno vēstījumu “Ziņām” atklāj režisore Dace Vilne.

“Mums jābūt tikai klusiem, tad ārpasaule aizies garām, tā mūs neskars, tā mūs neatradīs,” šādu vēlmi izsaka kāds lugas varonis, bet vai tiešām tas ir iespējams? Par brīvības tēmu reflektēs divi jauni cilvēki – izrādes galvenie varoņi Marija un Nikoss, kuri nāk no dažādiem sociālajiem slāņiem, un ir skaidrs, ka viņu mīlestībai tiks likti dažādi šķēršļi, turklāt situāciju negaidīti mainīs noslēpumainais Svešinieka tēls, kurš izmantos dažādus ieročus, lai sāktu diktēt savus noteikumus. Marijas lomā iejutīsies Santa Bērziņa, Nikoss – Roberts Avots, bet Svešinieks – Juris Puiķis.

Izrāde būs skatāma teātra kamerzālē, jo tajā, kā skaidro režisore, ir iespējams piedzīvot daudz intīmāku mākslas pieredzi, kā, piemēram, Lielajā zālē: “Teātra izrādes var notikt dažādās zālēs, arī ārpus tradicionālajām skatuvēm. Mēs izmantojam to, ka mūsu teātrim ir sava kamerzāle, dažādas teātra formas bagātina gan aktieru, gan skatītāju mākslas pieredzi. Šī izrāde ir ideāli piemērota kamerzāles formātam. Izrāde ilgst tikai vienu stundu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ā.Alunāna Jelgavas teātra režisore D.Vilne atklāj, ka skatītājiem būs vēl iespējas apmeklēt teātra kamerzāli – pirmizrāde “Spoku vilciens” jau drīzumā.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.