Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vai japānis var kļūt par latvieti?

“Var kļūt – sirdī!”. Tā atbildētu Masaki Nakagava, japāņu puisis, kas iemācījies runāt latviešu valodā un dzied mūsu tautā iemīļotākās “Prāta Vētras “, “ Līvu “, Intara Busuļa un citu mūziķu dziesmu kaverversijas. Viņš mīl Latviju un tās sirsnīgos cilvēkus, tāpēc viņa krekliņu rotā uzraksts “Latvietis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Masaki vēlas, lai Jelgava un Tokušima (lūdzu, nejaukt ar Fukušimu) kļūtu par sadraudzības pilsētām, informē Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Valodu centra pasniedzēja, pedagoģijas zinātņu doktore Daina Grasmane.

Ieceres pirmsākumi rodami jau 2014. gadā, kad Masaki ar saviem studiju biedriem pirmo reizi ieradās Jelgavā un vispirms iepazina LLU. Laika gaitā viņi viesojās vairākos uzņēmumos, piemēram, “Karameļu darbnīcā”, atpūtas centrā “Senlīči”, kazkopības saimniecībā “Līcīši” u.c. Biedrībā “Svētelis” piedalījās kulinārijas darbnīcā, mācot jauniešiem ar īpašām vajadzībām japāņu ēdienu gatavošanas pamatus, bet zīmēšanas radošajā darbnīcā viņus ievadīja vizuālās mākslas pasaulē.

Japāņus patīkami pārsteidza Jelgavas sakoptā vide, jauniešu angļu valodas un starpkultūru prasmes, kā arī lielā interese par Japānas kultūru, par ko liecināja kupli apmeklētās Valodu centra organizētās Japānas kultūras dienas LLU.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Japānā aizvien padziļinās interese par Latvijas kultūru. Masaki, būdams Labas gribas vēstnieks sadraudzības pilsētām Rūjienai un Higašikavai, aktīvi piedalās kultūras saišu veidošanā starp tām. Viņš vēlas stiprināt kontaktus arī starp Jelgavu un Tokušimu. Tam atbalstu ir sniedzis Latvijas vēstnieks Japānā, rosinot Tokušimas pilsētas mēru parakstīt vienošanos par sadraudzības pilsētu statusu Jelgavai un Tokušimai, akcentējot sadarbību kultūras un izglītības jomā.

Viens no kultūru apmaiņas pasākumiem jau notiks drīz vien. 30. jūlijā no pulksten 18 līdz 21 Jelgavas pils pagalmā būs skatāma mākslinieces Ivandas Spulles- Meieres darbu “pop-up” izstāde. Tiešraidē to varēs skatīt arī Tokušimā, kā arī tiešsaistē dzirdēt mākslinieces komentārus, kurus no latviešu valodas japāņu valodā tulkos Masaki.

Turklāt pulksten 19 pils pagalmā savus fanus gaidīs arī Masaki un Jorans Šteinhauers (vācietis, kas arī ir apguvis latviešu valodu), lai kopā dziedātu koncertā “Draugi pateicoties Latvijai”, jo, kā puiši saka vienā no savām dziesmām: “Kopā tomēr jautrāk”.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.