Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vai saules paneļu uzstādīšana atmaksājas?

Saules paneļi ir mūsdienīgs un videi draudzīgs veids, kā ražot elektroenerģiju. Tomēr viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas rodas apsverot saules paneļu uzstādīšanu – vai sākotnējie ieguldījumi atmaksāsies?

Atbilde uz šo jautājumu lielā mērā ir atkarīga no elektroenerģijas lietošanas paradumiem. Ja elektroenerģijas patēriņš atbilst saražotajam, tad saules paneļu uzstādīšana ir laba investīcija. Savukārt, ja elektroenerģijas patēriņš ir neliels, piemēram, mājās elektrība tiek patērēta tikai no rīta un vakarā, tad saules paneļu iegāde rūpīgi jāizvērtē.

Protams, nozīme ir arī tam, cik jaudīgi paneļi tiek izvēlēti – lai saules paneļu sistēma nestu ieguvumu, ir jāizvēlas savām vajadzībām atbilstoša paneļu jauda.

Ja ar saules paneļu starpniecību saražots vairāk nekā ir iztērēts, saražoto elektroenerģiju var nodot kopējā tīklā un iztērēt vēlāk, piemēram, ziemas laikā, kad saules paneļi elektroenerģiju ražo mazāk. Tomēr jārēķinās ar to, ka par elektroenerģiju, kas tiek ņemta no kopējā tīkla, tik un tā ir jāmaksā. Līdz ar to – ja tiek izmantota šāda opcija, ieguldījums saules paneļos atmaksāsies lēnāk.

Kā izvēlēties atbilstošus saules paneļus?

Saules paneļu cenanav vienīgais faktors, kam pievērst uzmanību, ja apsverat šīs sistēmas uzstādīšanu. Lai noteiktu vajadzīgo jaudu, ir jāizvērtē vidējais elektroenerģijas patēriņš gada laikā. Tāpat svarīgs kritērijs ir arī kvalitāte – izvēlieties uzticamu pakalpojuma sniedzēju un vajadzībām atbilstošu saules paneļu veidu. Vēl viens būtisks faktors ir saules paneļu izmēri – pārliecinieties, ka tie ir pietiekami lieli, lai saražotu vajadzīgo enerģiju, kā arī vai uz ēkas jumta ir pietiekami daudz vietas paneļu uzstādīšanai.

Vai apsverat saules paneļu uzstādīšanu? Ieskatieties uzņēmuma “Baltijas Elektro Sabiedrība” saules paneļu piedāvājumā www.be.lv un atrodiet savām vajadzībām atbilstošāko risinājumu!

“Baltijas Elektro Sabiedrība” ir viens no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem valstī, kas ir arī vienīgais starptautiskais šāda tipa uzņēmums Latvijā. Šajā nozarē darbojas 30 gadus, no tiem 25 gadus ietilpst Würth grupā.

“Baltijas Elektro Sabiedrība” nodrošina risinājumus ārējo un iekšējo inženiertīklu un apgaismojuma izbūvei, ūdensapgādei, telekomunikācijām, un viena no jaunākajām uzņēmuma darbības jomām ir saules paneļu un parku ierīkošana.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.