Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vairāk audzē tomātus un arbūzus

Ar katru nedēļu dienas kļūst arvien garākas un garākas, un arī saulīte mūs apciemo biežāk. Tas nozīmē, ka beidzot ir klāt ilgi gaidītais pavasaris. Daudziem no mums tas nozīmē ķeršanos pie pavasara dārza darbiem, kas, protams, jāsāk ar sēklu iegādi un dēstu audzēšanu. Lai uzzinātu, kas jauns sēklu tirgū un neapjuktu plašajā piedāvājumā, “Zemgales Ziņas” tikās ar “Agrimatco Latvia” Iecavas veikala vadītāju Egitu Savicku. Veikalā rosība sākas jau februāra sākumā, kad dārzkopji steidz iegādāties agri sējamo kultūru sēklas, un ilgst visu vasaru, piedāvājot pircējiem dažādus mēslošanas un augu aizsardzības līdzekļus.

Sēklas no visas pasaules
E.Savicka norāda, ka dārzkopji gadu gaitā ir kļuvuši gudrāki sēklu un dārzkopības preču izvēlē, jo internetā pieejama plaša informācija. Viņa savā darba pieredzē izdala divas pircēju grupas: “Cilvēki, kas ļoti seko līdzi pasaules augu audzēšanas un kopšanas tendencēm, grib izmēģināt jaunākās šķirnes, un otra grupa, kas parasti baidās ieviest ko jaunu un prasa katru gadu vienas un tās pašas pārbaudītas šķirnes.” Pārbaudītas šķirnes vienmēr izvēlas arī veikalā sastaptā iecavniece Ineta: “Man ir neliels dārziņš ar siltumnīcu, kur labprāt izaudzēju dārzeņus bērniem, kuri dzīvo pilsētā. Šogad gan nekas vēl nav iesēts, bet drīz ķeršos klāt tomātiem. Ievēroju arī sējai paredzētās dienas, piemēram, Ģertrūdes dienā neko nedrīkst ne sēt, ne stādīt, lai kukaiņi negrauž augus.”

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.