Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vairāk nekā 120 jaunieši sacentīsies profesionālās meistarības konkursā SkillsLatvia 2024

Ķīpsalas izstāžu centrā 9. un 10. maijā norisināsies nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2024 fināls. Tajā 20 dažādos prasmju konkursos savas iemaņas demonstrēs 121 konkursants no 30 profesionālās izglītības iestādēm un nozares uzņēmumiem. Jauno profesionāļu sacensību klātienē aicināts vērot ikviens interesents, jo sevišķi jaunieši, kuri, piedaloties konkursam paralēli notiekošajās aktivitātēs, varēs uzzināt par profesionālās izglītības iespējām, izmēģināt dažādas profesijas, kā arī izzināt savas karjeras izvēles iespējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursu SkillsLatvia organizē Valsts izglītbas attīstības aģentūra (VIAA), tas notiek jau septīto reizi un kļuvis par gada vērienīgāko notikumu Latvijas profesionālajā izglītībā. Jaunie talanti no visas Latvijas sacentīsies par medaļām un labākā titulu dāžados prasmju konkursos.

“Konkurss SkillsLatvia jau septīto reizi sumina prasmes kā vērtību, kas ir būtiska ikvienam profesionālās izglītības iestādes absolventam, sev atverot darba tirgus durvis un kļūstot par kādas nozares uzņēmuma jaunajām darba rokām. Tas ir unikāls pasākums, kurā vienuviet ir iespēja satikties jaunajiem speciālistiem, darba devējiem, pedagogiem, nozaru ekspertiem un arī tiem jauniešiem, kuri vēl tikai apsver izvēli par labu profesionālās izglītības iegūšanai. Savukārt konkursa dalībniekiem tas ir ceļš uz karjeras augstākajiem pakāpieniem, demonstrējot savas spējas starptautisko prasmju standartu pārbaudījumos un iespēja iegūt neatsveramu pieredzi personīgajā izaugsmē, pārbaudot savu meistarību sacensībā ar savas valsts labākajiem jaunajiem profesionāliem,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās.

Divu konkursa dienu laikā dalībnieki no visas Latvijas demonstrēs savus talantus, zināšanas un profesionalitāti datortīklu administrēšanā, elektriskajās instalācijās, ēdienu gatavošanāflīzēšanā, friziera darbā, grafiskajā dizainā, inženiersistēmās, kravu pārvadājumos, krāsošanā un dekoratīvajā apdarē, mehatronikā, mēbeļu izgatavošanā, mobilajā robotikā, restorānu servisā, sausajā būvē un apdarē, skatlogu dizainā un noformēšanā, smago spēkratu tehnoloģijās, tērpu dizainā, tērpu izgatavošanā, viesnīcas uzņemšanas dienestā un tīmekļa tehnoloģijās. Konkursa darba uzdevumi būs pietuvināti starptautisko profesionālās izcilības konkursu prasībām, un  jauniešu sniegumu vērtēs gandrīz 70 dažādu nozaru ekspertu žūrija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paralēli SkillsLatvia 2024 norisei jau tradicionāli notiks aktivitātes “Izmēģini prasmes” – profesionālās izglītības iestādes piedāvās jaunieši izmēģināt savas spējas vairāk nekā 40 dažādās profesionālajās prasmēs. 

Konkursa apmeklētāji varēs iepazīties ar Latvijas profesionālās izglītības iestāžu piedāvātajām mācību programmām, kā arī izpētīt izglītības un karjeras izvēles iespējas kopā ar Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas karjeras konsultantiem. Konkursa laikā apmeklētāji varēs piedalīties viktorīnā, prasmju stafetē un orientēšanās spēlē, sacenšoties par vērtīgām balvām, kā arī spēlēt Brain Games piedāvātās galda spēles. Vienlaikus notiks arī SkillsLatvia salidojums, kurā pulcēsies iepriekšējo gadu konkursu SkillsLatvia, EuroSkills un WorldSkills dalībnieki, lai dalītos ar savu pieredzi sacensībās un ieguvumiem no dalības konkursos tālākajā profesionālajā ceļā. 

Ikviens interesents un jo sevišķi skolēni, pedagogi, vecāki un karjeras konsultanti aicināti apmeklēt konkursu SkillsLatvia 2024 9. un 10. maijā, no plkst.9.00 līdz 15.00, Ķīpsalas izstāžu centrā. Ieeja pasākumā un autostāvvieta pie Ķīpsalas izstāžu centra ir bez maksas.

Konkursa laikā noskaidrotie laureāti tiks apbalvoti 11. maijā, un apbalvošanas ceremonijai varēs sekot tiešraidē Valsts izglītības attīstības aģentūras kontos “Facebook”“Youtube”; SkillsLatvia “Facebook” kontā, kā arī ziņu portālā “Delfi”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.