Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vairāk nekā 1300 nodarbināto saņēmuši kompensāciju par profesionālās kvalifikācijas iegūšanu

Vairāk nekā 1300 nodarbināto vecumā no 25 gadiem saņēmuši kompensāciju 90 – 100% apmērā par eksāmena kārtošanu un profesionālās kvalifikācijas iegūšanu Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajā projektā “Mācības pieaugušajiem”, informēja VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas vecākā eksperte Alise Devjatajeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk šī iespēja izmantota tādās nozarēs kā veselība un sociālā aprūpe, metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības, kā arī reglamentētajās profesijās.

VIAA atgādina, ka saņemt kvalifikācijas eksāmena izmaksu kompensāciju var vēl līdz 2023.gada beigām.

Iespēju apliecināt darba gaitā vai personiskajā dzīvē iegūtās profesionālās zināšanas un prasmes kādā profesijā, saņemot valsts atzītu dokumentu un izmaksu kompensāciju, izmanto gan tie nodarbinātie, kas jau strādā savā profesijā, gan arī tie, kas plāno mainīt darba nozari.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rafaēls Gabrāns bija sācis mācības Rēzeknes tehnikumā, lai apgūtu apdares darbu strādnieka profesiju. Pirms mācību beigām viņam nācās doties ārpus valsts uz ilgāku laiku. Tomēr, atgriezies Latvijā, viņš vēlējās pabeigt iesāktās mācības. Rēzeknes tehnikumā viņam piedāvāja iespēju nokārtot kvalifikācijas eksāmenu, iegūt valsts atzītu dokumentu un informēja par iespēju iesniegt dokumentus, lai saņemtu izdevumu kompensāciju. Tagad Gabrāns plāno sākt uzņēmējdarbību būvniecības jomā.

Savukārt pavārei Olgai Cepurītei nepieciešamība celt savu profesionālo kvalifikāciju bija no darba devēja izvirzīta prasība. Iespēju nokārtot kvalifikācijas eksāmenu viņai piedāvāja Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola. Covid-19 ierobežojumu dēļ gatavošanās eksāmena kārtošanai aizņēma gandrīz pusgadu, tomēr šajā laikā bija iespēja eksāmenam sagatavoties kvalitatīvi.

Lai kompensētu ar eksāmena kārtošanu saistītās izmaksas, nodarbinātajam VIAA ir jāiesniedz iesniegums, pievienojot klāt pamatojošos dokumentus. Informāciju par iegūtās kompetences novērtēšanu un pieejamo atbalstu var atrast mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv, sadaļā “Iegūtās kompetences novērtēšana”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespēja saņemt izmaksu kompensāciju par kvalifikācijas eksāmena kārtošanu ir viena no VIAA īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” jeb “Mācības pieaugušajiem” aktivitātēm. Projekts tiek īstenots kopš 2017.gada un to finansē Eiropas Savienības fondi un Latvijas valsts, ieguldot vairāk nekā 45 miljonus eiro.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.