Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vairākas NVO aicina atteikties no salūtiem, lai neuztrauktu Ukrainas bēgļus

Vairākas Latvijas nevalstiskās organizācijas (NVO) aicina iedzīvotājus un organizācijas atteikties no salūtiem un uguņošanas, lai lieki neuztrauktu Ukrainas bēgļus un “neizraisītu retraumatizāciju”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāve Linda Jākobsone, ņemot vērā to, cik traumatiski var būt skaļi trokšņi Ukrainas kara bēgļiem, kuri ieradušies Latvijā, vairākas NVO aicina valsts un pašvaldību iestādes, uzņēmumus un Latvijas iedzīvotājus atteikties no salūtiem un uguņošanas Ukrainas kara laikā un nenoteiktu laiku pēc kara beigām.

Kā izteikusies biedrības “Patvērums “Drošā māja”” valdes priekšsēdētāja Gunta Vīksne, bumbu triecieniem un signālraķešu svilpieniem līdzīgi trokšņi var izraisīt Ukrainas cilvēku retraumatizāciju. To esot apliecinājuši psihologi, kas strādā ar ukraiņu bēgļiem. Tādējādi salūta un uguņošanas skaņas var cilvēkiem atsaukt atmiņā tās sajūtas, no kurām viņi ir bēguši.

Kā pauž Jākobsone, ar aicinājumu NVO cer ne tikai motivēt katru cilvēku individuāli apdomāties pirms salūta un uguņošanas izmantošanas, bet arī pašvaldības pārdomāt turpmāko rīcību šajā nozarē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinājumu atteikties no salūtiem izplatījušas organizācijas “Gribu palīdzēt bēgļiem”, “Patvērums “Drošā māja””, Ukrainas atbalsta biedrība, Latvijas Ukraiņu kongress, Latvijas Jaunatnes padome, Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija, nodibinājums “Tautas palīdzības fonds”, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija, brīvprātīgo kustība “Viegli palīdzēt”, biedrība “Labdarības lapa”, centrs “Marta”, Latvijas lauku forums, Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija “Sustento”, nodibinājums “Make Room Europe” un biedrība “Tavi draugi”.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.