Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vairākās slimnīcās ir sasniegta vairāk nekā 90% Covid-19 gultu noslodze

Vairākās slimnīcās ir sasniegta vairāk nekā 90% Covid-19 gultu noslodze, liecina Veselības ministrijas (VM) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nedēļas laikā par 4% samazinājies pārprofilēto Covid-19 gultu skaits no 1166 uz 1116. Covid-19 pacienti papildus tiek ārstēti citu profilu nodaļās, kā arī specializētajās slimnīcās.

Kopumā pašlaik Covid-19 gultu skaitu noslodze ir 74%, bet Covid-19 intensīvās terapijas noslodze – 42%.

Vairāk nekā 90% Covid-19 gultu noslodze ir sasniegta, piemēram, Jelgavas pilsētas slimnīcā un Vidzemes slimnīcā, kur gultu noslodze sasniedz 93%, savukārt Rēzeknes slimnīcā un Liepājas reģionālajā slimnīcā – 92%, Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīcā – 91%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vismazākā Covid-19 gultu noslodze ir Limbažu slimnīcā un Bērnu klīnikās universitātes slimnīcā, attiecīgi 40% un 32%.

Maksimālā iespējamā Covid-19 intensīvās terapijas gultu noslodze sasniegta Vidzemes slimnīcā un Cēsu klīnikā, savukārt mazākā tā ir Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī, sasniedzot 10%.

Pacienti ar blakusdiagnozi Covid-19 tiek stacionēti gan Covid-19 nodaļās, gan arī terapijas, ķirurģijas, ilglaicīgās aprūpes, pediatrijas, psihiatrijas un citos profilos. Visbiežāk pacienti ar blakusdiagnozi Covid-19 atrodas terapijas un ķirurģijas profila nodaļās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākā Covid-19 gultu noslodze ir Latgales plānošanas reģionā, kur gultu noslodze sasniegusi 81%. Vidzemes plānošanas reģionā gultu noslodze ir 80%, bet gan Rīgas plānošanas reģionā – 73%. Savukārt zemākā Covid-19 gultu noslodze ir Kurzemes un Zemgales plānošanas reģionā, attiecīgi 69% un 67%.

Vienlaikus pagājušajā nedēļā 21 Neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcā brīvi bija 29% gultu. No kopējā gultu skaita 15% aizņēma Covid-19 pacienti, kamēr 55% gultu bija aizņemtas ar pārējo slimību pacientiem. Savukārt intensīvās terapijas gultu noslodze šajās slimnīcās pagājušajā nedēļā ir nedaudz samazinājusies, sasniedzot 59% noslodzi.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule sociālajos tīklos pavēstīja, ka, mazinoties Covid-19 pacientu skaitam, stacionāros tiek mazināts Covid-19 gultu skaits atbilstoši nepieciešamībai, kas var radīt augstāku noslodzes proporciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa uzsvēra, ka kopējais stacionēto pacientu skaits ar Covid-19 mazinās un bažām par atsevišķu slimnīcu noslodzes ietekmi uz sistēmu nav pamata.

Salīdzinot ar iepriekšējām nedēļām, pēdējās nedēļas laikā izsaukumu un slimnīcās nogādāto pacientu ar Covid-19 diagnozi skaits ir samazinājies, liecina VM dati.

Teksts: LETA

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.