Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vajag pārdot īpašumu – kā var palīdzēt nekustamo īpašumu aģentūra?

Ikdienā lielākā daļa cilvēku nepiedalās nekustamā īpašuma pirkšanas vai pārdošanas procesos (ja vien tā nav viņu profesija). Tomēr, kad tas notiek, ir svarīgi šo lielo darījumu veikt nevainojumi, gūstot pēc iespējas lielāku labumu un mazus zaudējumus. Tāpēc daudzi īpašnieki vai potenciālie pircēji izvēlas uzticamus nekustamā īpašuma aģentus, kuri pārstāv viņu intereses darījumu veikšanas procesā.

Kā notiek sadarbība ar nekustamo īpašumu aģentūru?

Nekustamo īpašumu aģentūra var pārstāvēt gan pārdevēju, gan pircēju. Katram nekustamo īpašumu aģentam darba pieeja var atšķirties, tomēr bieži vien gadījumos, kad īpašuma pārdošanai pārdevējs nolēmis iesaistīt aģentu, process sākas ar rūpīgu tirgus cenas analīzi. Šajā analīzē ietilpst gan notikušie darījumi analogos īpašumos, gan konkurence tirgū, gan attiecīgā brīža pircēju noskaņojums nekustamo īpašumu segmentā. Pircēju noskaņojuma un aktuālās tirgus situācijas izprašanai nepieciešama aktīva iesaistīšanās nekustamā īpašuma darījumos ikdienā. Ņemot vērā aktuālo tirgus situāciju un īpašnieka noteiktos pārdošanas termiņus, tiek pieņemts lēmums par labāko īpašuma cenu un uzsākta sadarbība ar pārdevēju.

Tālāk seko profesionāla piedāvājuma sagatavošana, lai radītu pilnīgu priekšstatu par īpašumu un to efektīvi pozicionētu tirgū. Publiskais piedāvājums var izpausties dažādos veidos, sākot no sludinājumu portāliem un beidzot ar individuāli pielāgotām digitālā mārketinga kampaņām, lai sasniegtu konkrēto mērķauditoriju. Tiek nodrošināts, ka piedāvājumu redz visi, kam tas varētu interesēt, un ne tikai.

Taču darbs pie mārketinga nebeidzas tikai ar to. Atsevišķu segmentu īpašumiem piedāvāšana mēdz būt arī ļoti privāta un nepubliska, balstīta uz aģenta sakariem un aktīvo klientu loku, kam ir aktuāla īpašuma meklēšana. Jo lielāks ir interesentu skaits, jo lielāka ir iespēja panākt labāku pārdošanas cenu īpašumam. Tikpat svarīgs aspekts ir sadarbība starp aģentiem un aģentūrām. Piemēram, labs starpnieks savus pārstāvētos īpašumus piedāvā arī citām aģentūrām un aģentiem, daloties savā komisijā. Kad starpnieks pārstāv pircēju, kurš meklē sev īpašumu, viņš sazinās ar citiem, uzticamiem starpniekiem un piedāvā gan savus, gan nozares kolēģu pārstāvētos īpašumus savam klientam. Tas nozīmē, ka sadarbojoties ar starpnieku, tiek piesaistīts ne tikai viens profesionālis, bet vesela nozare.

Kas notiek, kad ir pieteikušies interesenti?

Īpašumi piesaistītajiem klientiem tiek prezentēti, pārdomāti un izsmeļoši pasniedzot informāciju. Aģents palīdz potenciālajam pircējam arī ar konsultācijām par iespējamo darījuma struktūru, finansēšanas iespējām, informē par papildus izdevumiem, kas neizbēgami rodas pērkot mājokli. Šajā procesā tiek panākts, ka interesents jūtas komfortabli un tam nepaliek neatbildēti jautājumi. Kad notiek pārrunas par cenu, starpnieks argumentēti un profesionāli pārstāv savu klientu, cenšoties iegūt iespējami izdevīgāko iznākumu, atturot pārdevēju no neizdevīgiem piedāvājumiem un ļaujot saskatīt labas iespējas. Aģents rūpīgi uzrauga visu darījuma gaitu, izveido nepieciešamos dokumentus un risina visas nepieciešamās formalitātes, līdz darījums ir oficiāli noslēgts un pārdevējs ir saņēmis pirkuma samaksu, no kuras tiek segtas arī starpnieka pakalpojumu izmaksas.

Kā tiek maksāts aģentam?

Samaksa par starpniecības pakalpojumiem parasti tiek izteikta kā procenti no darījuma summas. Šī samaksa tiek veikta tikai pēc darījuma noslēgšanas un kad pārdevējs ir saņēmis savu naudu. Šī pieeja garantē, ka starpnieks ir ieinteresēts maksimāli augstākas cenas iegūšanā īpašuma pārdošanas procesā.

Jāpiebilst, ka nozares pārstāvji šajā jomā ne tikai nodarbojas ar īpašumu darījumiem, bet arī nodrošina telpu īrēšanas un komerciālu platību iznomāšanas pakalpojumus. Turklāt viņi specializējas dažādos īpašuma segmentos, tostarp investīciju objektos, piedāvājot dažādas specializētas pakalpojumu kategorijas. Šajā nozarē iegūtās zināšanas ļauj profesionāļiem piedāvāt konsultatīvus pakalpojumus un palīdzēt klientiem atrisināt dažādas nestandarta situācijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.