Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vakcinēšanās pret Covid-19 aktivitāte Latvijā neaug

Sapotēto skaits vakar bijis mazāks nekā pirmdienā pirms nedēļas, kad sākotnēji tika ziņots par aptuveni 7500 vakcinētajiem, bet, medicīnas iestādēm ievadot pilnīgākus datus, nedēļas gaitā šis skaitlis pieauga par aptuveni 2000.

Pirmdien potes pret Covid-19 Latvijā saņēmušas vismaz 6687 personas, vairums no kurām veikušas balstvakcināciju, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sapotēto skaits vakar bijis mazāks nekā pirmdienā pirms nedēļas, kad sākotnēji tika ziņots par aptuveni 7500 vakcinētajiem, bet, medicīnas iestādēm ievadot pilnīgākus datus, nedēļas gaitā šis skaitlis pieauga par aptuveni 2000.

Kopumā pagājušajā nedēļā pret Covid-19 vakcinējušies ap 69 000 cilvēku jeb nepilni 10 000 cilvēku dienā. Ap 43 000 cilvēku pagājušajā nedēļā veica balstvakcināciju un tikai ap 6000 sāka vakcinēšanās procesu. Šāds vakcinēšanās temps bijis vērojams pēdējās trīs nedēļās, tomēr tas ir sliktāks nekā oktobra beigās un novembra sākumā, kad vidēji dienā vakcinēja ap 12 000 līdz 12 700 cilvēkus.

Vakar potes pret Covid-19 saņēmušas vismaz 6687 personas, tostarp pirmo poti – 559 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 2027 cilvēki, tostarp 267 cilvēki sapotēti ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Imunizācijas valsts padome arī pēc potēšanās ar “Johnson&Johnson” vakcīnu iesaka saņemt otru poti no “Pfizer” vai “Moderna”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt “trešo” poti jeb balstvakcīnu imunitātes nostiprināšanai saņēma 4101 cilvēks. Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi. Vakcināciju vakar veikušas 247 iestādes, bet visvairāk sapotēja “Veselības centru apvienība”.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 1,018 miljoni cilvēku jeb ap 54,1% no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 956 000 iedzīvotāju, bet vēl ap 275 000 cilvēku ir saņēmuši “Johnson&Johnson” potes, kam atbilstoši valstī spēkā esošajam regulējumam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 1,231 miljonu jeb 65,4% no visiem valsts iedzīvotājiem.

Rēķinot pirmās potes un “Johnson&Johnson” vakcīnas saņēmēju kopskaitu, tas šajās dienās sasniedzis aptuveni 1,294 miljonus cilvēku. Savukārt ar “trešo devu” līdz šim Latvijā vakcinēti ap 148 000 cilvēku jeb 7,84% iedzīvotāju. Atbilstoši medicīnas speciālistu ieteikumiem, “trešo vakcīnas devu” sākotnēji sāka potēt cilvēkiem ar ļoti novājinātu imunitāti, vecāka gada gājuma cilvēkiem un medicīnas darbiniekiem, kas strādā ciešā kontaktā ar Covid-19 pacientiem, bet pašlaik iespēja potēties ir faktiski visiem interesentiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson” jeb “Janssen”, taču “AstraZeneca” vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no 12 gadu vecuma, bet šonedēļ potēt plānots sākt arī mazākus bērnus.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.