Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valainis rosina piešķirt vienreizēju 200 eiro pabalstu pensionāriem

Lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības radīto negatīvo ietekmi, tai skaitā apkures cenu pieaugumu, valstij būtu jāizmaksā vienreizējs 200 eiro pabalsts vecuma un invaliditātes pensijas saņēmējiem, paredz Saeimas opozīcijas deputāta Viktora Valaiņa (ZZS) iesniegtais priekšlikums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Politiķis attiecīgo priekšlikumu iesniedzis Saeimā skatītajos grozījumos Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) atbalsta Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) aicinājumu par senioru un personu ar invaliditāti dzīves apstākļu uzlabošanu ārkārtas situācijas laikā un aicina valdību nekavējoties pieņemt lēmumu par ne mazāk kā 200 eiro vienreizēja pabalsta izmaksu, aģentūru LETA informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa.

“Ikvienu mājsaimniecību šis gads ir nepatīkami pārsteidzis ar arvien pieaugošiem elektrības, apkures un citiem rēķiniem. Seniori un personas ar invaliditāti, kas saņem valsts pensijas un pabalstus, to izjūt īpaši skaudri. Valdība nevar vienaldzīgi nolūkoties, kā cilvēki tiek dzīti trūkumā,” uzsver ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī ZZS līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars pauž atbalstu LPF aicinājumam, norādot, ka valdībai jārīkojas nekavējoties. “Vienreizējs pabalsts, lai gan tas nav ilgtermiņa risinājums, tomēr dos atspaidu šajā saspringtajā situācijā,” uzskata Tavars.

ZZS aicina arī valdību pasteidzināti izskatīt jautājumu par bāzes pensijām no valsts pamatbudžeta katram pensijas saņēmējam ar 2023.gada 1.janvāri, uz ko uzmanību vērš LPF.

Vēstulē Valsts prezidentam, Ministru prezidentam un Saeimas deputātiem LPF paudusi satraukumu par neapskaužamo situāciju valsts vecuma un invaliditātes pensiju, kā arī par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēju dzīves apstākļiem laikā, kad palielinās cenas dažādiem pārtikas produktiem, kā arī pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valaiņa priekšlikums paredz, ka pabalsts pienāktos Latvijā dzīvojošai personai, kura laikposmā no 2022.gada 1.janvāra līdz 2021./2022.gada apkures sezonas beigām ir vecuma, invaliditātes vai apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēja.

Tas attiektos arī uz priekšlaicīgi un avansā piešķirtās pensijas, speciālās valsts pensijas saņēmējiem, kā arī izdienas pensijas saņēmējiem, kuri sasnieguši vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, bet kuriem vecuma pensija nav piešķirta, vai, kuri nav sasniegusi šo vecumu un kuriem ir noteikta invaliditāte.

Valaiņa ieskatā pabalsts pienāktos arī atlīdzības par darbspēju zaudējumu vai atlīdzības par apgādnieka zaudējumu saņēmējiem vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējiem – arī tādā gadījumā, ja pabalsta izmaksa uz laiku ir pārtraukta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat deputāta priekšlikums paredz 200 eiro vienreizējo maksājumu piešķirt bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsta saņēmējiem un pabalsta personām ar invaliditāti, kurām nepieciešama kopšana, saņēmējiem.

Šodien valdošās koalīcijas partiju sanāksmē atkārtoti paredzēts apspriest iespēju samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi energoresursiem, aģentūru LETA informēja ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) birojā.

Vitenbergs koalīcijas partnerus aicinās līdz 5% samazināt PVN likmi elektroenerģijai, dabasgāzei, siltumenerģijai un kurināmajai koksnei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.