Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valdība lems par pedagogu atalgojuma grafika izstrādi 2023.-2025.gadam

Balstoties uz Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) un valdības pārstāvju panākto kompromisu, Ministru kabinets ārkārtas sēdē sestdien lems par pedagogu atalgojuma grafika izstrādi 2023.-2025.gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlāk valdībā izveidotais atalgojuma grafiks tiks izmantots vidēja termiņa budžeta plānošanai.

Papildus valdība sēdē lems par 3,7 miljonu eiro piešķiršanu no valsts budžetu līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai ātrāk un efektīvāk nodrošinātu digitālo platformu mācību materiālu pieejamību pedagogiem.

Jau ziņots, ka valdība un LIZDA pārstāvji vienojušies par kompromisu pedagogu darba apstākļu uzlabošanai, un plānotais pedagogu streiks tiks atcelts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LIZDA vadītāja Inga Vanaga preses konferencē piektdien sacīja, ka “kompromisi nebija viegli, bet tie ir būtiski, un pedagogu darba dzīves kvalitāte uzlabosies”.

Vanaga atgādināja, ka LIZDA bija izvirzījusi divas prasības – sabalansēt darba slodzi, proti, lai mazāka daļa no slodzes tiktu paredzēta kontaktstundām, kā arī spēkā esošā Izglītības likuma normas izpilde par pedagogu atalgojuma grafiku, to saskaņojot ar algas aprēķina principiem.

Pirmās prasības izpilde esot panākta, un to sestdien plānots apstiprināt ārkārtas valdības sēdē, savukārt otras prasība tiks ieviesta pakāpeniski.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lielāki vai mazāki kompromisi panākti visām pedagogu grupām, un būtiski ka finansējums nebūs vienreizējs,” pauda Vanaga.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.