Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valdība vienojas par atbalsta pasākumiem šajā apkures sezonā par apmēram 350,2 miljoniem eiro

Valdība otrdien pieņēma zināšanai Labklājības ministrijas (LM) informatīvo ziņojumu “Par atbalsta pasākumiem energoresursu cenu un vispārējās inflācijas pieauguma ietekmes mazināšanai mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām”, tādējādi vienojoties par atbalsta pasākumiem šajā apkures sezonā – no šā gada 1.oktobra līdz nākamā gada 30.aprīlim – indikatīvi 350,2 miljonu eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LM aģentūru LETA informēja, ka lielākais atbalsts paredzēts mazsaizsargātajām iedzīvotāju grupām – personām ar zemiem ienākumiem, kā arī senioriem, cilvēkiem ar invaliditāti, apgādnieku zaudējušajiem un ģimenēm, kurās ir bērns ar invaliditāti. Plānota mājokļa pabalsta pieejamības paplašināšana, valsts sociālo pabalstu piešķiršana noteiktām sociālajām grupām un kompensācija mājsaimniecībām par energoresursiem.

Saistībā ar mājokļa pabalsta pieejamības uzlabošanu no 1.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim plānots palielināt koeficientu mājokļa pabalsta apmēra aprēķinam, kas nozīmē arī lielākas iespējas saņemt šo atbalstu.

Tam paredzēts gan valsts, gan pašvaldības finansējums, nosakot arī atbalsta pasākumus pašvaldībām – līdzfinansējot pašvaldībām izdevumus par mājokļa pabalstu, nosakot atvieglotākus nosacījumus, pieņemot darbā cilvēkus, kuri strādātu ar šo atbalsta mehānismu, kompensējot pašvaldībām izdevumus par iesnieguma apstrādi (astoņi eiro par iesniegumu) un vienkāršojot mājsaimniecību materiālās izvērtēšanas procedūru. Šādu atbalstu varētu saņemt 5,3% iedzīvotāju jeb 101 000 cilvēku mēnesī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat paredzēts atbalsts noteiktām iedzīvotāju grupām. Tā būs ātrāka pensiju indeksācija šogad septembrī.

Savukārt ikmēneša maksājumu atkarībā no pensijas apmēra saņems seniori, cilvēki ar invaliditāti un apgādnieku zaudējušie. No 2022.gada 1.novembra līdz 2023.gada maijam, ieskaitot arī šo mēnesi, plānots izmaksāt – 30 eiro mēnesī, ja pensijas vai atlīdzības apmērs nepārsniedz 300 eiro, 20 eiro mēnesī, ja pensijas vai atlīdzības apmērs ir no 301 līdz 509 eiro, un 10 eiro mēnesī, ja pensijas vai atlīdzības apmērs ir no 510 līdz 603 eiro.

Savukārt ģimenes, kuras saņem piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti, no 2022.gada 1.novembra līdz 2023.gada maijam (ieskaitot) saņems 30 eiro mēnesī. Šajā gadījumā netiks vērtēti ģimenes ienākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl plānota pabalsta palielināšana transporta izdevumu kompensēšanai cilvēkiem ar invaliditāti no 79,68 līdz 105 eiro par sešiem mēnešiem no 2023.gada 1.janvāra.

Tāpat ziņojumā arī piedāvāts atbalsts, kas skars daudzus Latvijas iedzīvotājus. Piedāvātais risinājums energoresursu izdevumu kompensēšanai mājsaimniecībām apkures sezonas laikā par elektroenerģiju, dabasgāzi un siltumenerģiju.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.