Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valgundē rīko Baltos svētkus

20. maijā Jelgavas novada Valgundes pagasta sabiedriskajā ēkā “Ārsta māja” Tīreļos, Rīgas ielā 20, gaidāms interesants kultūras notikums – Baltie svētki, kurus rīko Kalnciema muzejs, aktivitāšu centrs “Tīreļi” un Tīreļu bibliotēka sadarbībā ar laivu bāzi “Kalnciema muiža” un Valgundes pagasta pārvaldi. Šajā nelielajā festivālā ikviens varēs izdzīvot dažādas sajūtas, kas saistās ar gara un miesas kopšanu, kā arī – jēdzienu “balts” visdažādākajās tā nozīmēs, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakaru pulksten 16 iesāks iepazīšanās ar Kalnciema muzeju programmā “Vai sākamies no baltas lapas?” starptautiskās Muzeju dienas (atzīmē 18. maijā) atskaņās. Vispirms interesenti tiks aicināti uz populārzinātnisku nodarbību “Kas lācītim vēderā jeb Ko muzejs ziemā ēd?” Tīreļu bibliotēkas lasītavā. Šo apmēram 40 minūšu laikā ikviens varēs kaut uz brīdi pavērties muzeju pasaulē mazliet no ķēķa puses – iepazīties ar muzejiem vispār un to, ar ko savdabīgs tieši Kalnciema muzejs. Vēstures izziņas un muzeja tēma ievīsies arī turpmākajā vakara gaitā: Kalnciema muzeja projektu vadītāja Vineta Vilde, kura vada arī aktivitāšu centru “Tīreļi”, iejutīsies agrāko gadsimtu medmāsiņas tēlā un ļaus iepazīties ar Ārsta mājas vēsturi, savukārt Tīreļu bibliotēkas vadītāja Vita Sandere apmeklētājus pārsteigs farmaceites ampluā, jo arī aptieka Ārsta mājā reiz darbojusies.

Par prāta un gara prieku dažādām paaudzēm, arī pašiem mazākajiem, gādās Tīreļu bibliotēka programmā “Baltie sapņi”, kurā gaidāmas izzinošas nodarbības par mūsu senču viedo un gaišo pasaules redzējumu, sakņotas latviešu daiļrakstniecības klasikā – izcilā sēļa Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltajā grāmatā”.

Savukārt aktivitāšu centrs “Tīreļi” programmā “Baltās garšas” aicinās cilvēkus balto izjust ne tikai ar prātu un sirdi, bet arīdzan izgaršot un izsmaržot gluži burtiski. Vakara izskaņā balto varēs arī kopīgi izdziedāt, ar zināmām, mīļām dziesmām sadziedoties pie ugunskura Ārsta mājas svētku laukumā Valgundes pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Krastu balsis” vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakarā tiks piedāvātas radošās darbnīcas un floristikas nodarbības Gaivas Mičules vadībā, kā arī darbosies īpašs foto stūrītis, kur baltās sajūtas, kādas nu tās izpaudīsies un atbalsosies mūsos pašos, varēs vizuāli iemūžināt. Izdzīvot balto vēl citādi ļaus arī kāds pārsteigums, kuru būs sagādājusi laivu bāzes “Kalnciema muiža” vadītāja Aiga Līdace. Kāds tas būs – uzzināsiet, kad atnāksiet!

Ikviens atnācējs aicināts tērpties baltās drānās, bet pats galvenais – nākt ar baltām domām un sapņiem, ar vēlmi kļūt aizvien baltākiem.

Tuvākas ziņas par sarīkojumu – zvanot tā koordinatorei Vinetai (29915975) un ielūkojoties Kalnciema muzeja, aktivitāšu centra “Tīreļi” un Tīreļu bibliotēkas kontos sociālajā tīklā “Facebook”.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.