Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valgundes bibliotēka – Iedvesmas bibliotēka 2023

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība (Biedrība) izraudzījusies projekta “Iedvesmas bibliotēka” dalībnieces nākamajam gadam. Par Iedvesmas bibliotēkām 2023 kļūs trīs bibliotēkas, kurām būs iespēja realizēt mūsdienīgas un pozitīvas pārmaiņas: Gulbenes novada bibliotēka, Alūksnes novada Mālupes bibliotēka, Jelgavas novada Valgundes bibliotēka. Gulbenes bibliotēkā taps moderni, pārdomāti un funkcionāli iekārtota lasītava bērniem, informē LNB Atbalsta biedrības pārstāve Sanita Kitajeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valgundes bibliotēka veidos ērtu, pievilcīgu un aicinošu telpu bērniem un jauniešiem. Savukārt Mālupes bibliotēka radīs āra terasi-lasītavu – vietu, kur satikties visu paaudžu lasītājiem. Par pārvērtībām bērnu lasītavā Gulbenes bibliotekāri domājuši un savu vīziju pilnveidojuši jau vairākus gadus, bet Valgundes un Mālupes ideju tapšanā aktīvi iesaistījušies arī vietējie iedzīvotāji, īpaši jaunieši. Savas pieteiktās idejas bibliotēkas īstenos 2023. gada laikā sadarbībā ar Biedrību un, pateicoties pašvaldību un ziedotāju atbalstam.

Iedvesmas bibliotēkai 2023 tika saņemti 17 pieteikumi. Bibliotēkas vēlējušās mūsdienīgi iekārtot bērnu un jauniešu lasītavas, izveidot āra terases, radīt ģimeņu lasītavas un izstāžu telpas, iekārtot interaktīvus un multifunkcionālus digitālos centrus, veidot izglītojošus pasākumus novada un vēstures izzināšanā, iegādāties grāmatu pakomātus.

Bibliotēku pieteikumus arī šogad izvērtēja jomas eksperti – profesionāli arhitekti ar pieredzi bibliotēku un citu kultūrvietu arhitektūrā un vides veidošanā. Īpaša vērība šoreiz pievērsta tam, lai pieteiktā ideja ir radoša un iedvesmojoša, ietver mūsdienīgus un oriģinālus interjera vai arhitektūras risinājumus un rada pamanāmas pārmaiņas bibliotēkas vidē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

​Iedvesmas bibliotēka ir sabiedriski nozīmīgs ilgtermiņa projekts, ko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība uzsāka 2021. gadā, lai atbalstītuundotu iespēju Latvijas bibliotēkām īstenot idejas par laikmetīgu un pievilcīgu bibliotēku vidi. Katru gadu projektāpiedalās 3–5 bibliotēkas, kas ar Biedrības ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu piedzīvo pozitīvas pārmaiņas.

Par pirmajām Iedvesmas bibliotēkām kļuva piecas bibliotēkas, kuru idejas šogad veiksmīgi īstenotas: Valkas novada Ērģemes bibliotēka pārcēlusies uz jaunām telpām un tās mūsdienīgi iekārtojusi, Tukuma novada Pūres bibliotēka izveidojusi īpašu vietu pašiem mazākajiem lasītājiem – Rotaļtēku, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka aprīkojusi jauno bērnu lasītavu ar oriģināla dizaina grāmatu plauktu un interaktīvām tehnoloģijām, Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs īstenojis sapni par āra lasītavu, āra lasītava tapusi arī pie Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēkas.

Bibliotēku sapņi piepildīti, pateicoties pašvaldību līdzfinansējumam un AS “Latvijas Finieris”, AS “Riga Wood Baltic” un SIA “Timbero Latvia” ziedojumiem. Projektu “Iedvesmas bibliotēka” iecerēts turpināt arī 2024. gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Video: LNB Atbalsta biedrība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.