Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valgundnieku sūtītā krava sasniedz adresātu Ukrainā

Sūtījuma saņēmēja Lidija Gora

Galamērķi – Bilas Kriņicas ciemu Ukrainā, Žitomiras apgabalā, – sasniegusi Valgundes pagastā sarūpētā palīdzības krava, ko organizēja veterinārārsts Juris Tolpežņikovs un Valgundes pagasta “Mierlauku” saimniece Aija Degaine sadarbībā ar ukrainieti Janu Tomaševsku, kas radusi patvērumu Latvijā, Zaļeniekos. Palīdzības sūtījumā ir bezrecepšu medikamenti, pārtika, kā arī drēbes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Sūtījumu saņēma Ņina Udovska

Ideja, ka vajag nosūtīt palīdzības kravu uz vairāku Zaļeniekos izmitināto Ukrainas kara bēgļu dzimto Bilas Kriņicas ciemu, radās aprīlī, kad A.Degaine un J.Topežņikovs viesojās bēgļu izmitinājuma vietā Zaļenieku Komerciālās un amatniecības skolas kopmītnē.

“Mums mājās palikuši veci cilvēki, kas kara briesmās nevēlējās atstāt mājas un kam ir nepieciešama palīdzība,” teic J.Tomaševska. Viņa piebilst, ka Bila Kriņica ir kādreizējais strādnieku ciemats, kur agrāk darbojās stikla fabrika un ir ap 800 iedzīvotāju. Tas atrodas Žitomiras apgabalā apmēram simt kilometru attālumā no galvaspilsētas Kijivas.

STARP palīdzības saņēmējiem ir 93 gadus vecā skolotāja Gaļina Semeņivna, kas Bilas Kriņicas ciemā dzīvo viena. Mājas soli palīdz veikt kaimiņi. Arī viņai pienācās palīdzības sūtījums no Latvijas. “Ukrainā valsts veciem cilvēkiem sniegtais atbalsts nav pietiekams,” paskaidro Jana Tomaševska.

J.Tolpežņikovs paskaidro, ka palīdzības sūtījumu nogādāt galamērķī palīdzēja brīvprātīgais Ivars Kārkliņš, kas jau kopš 2014. gada kopā ar vairākiem domubiedriem palīdz ukraiņiem. Krava tika aizvesta līdz Ukrainas robežai, tālāk to nogādāja jau Ukrainas sadarbības organizācijas.

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Sūtījumu saņēma invalīds Andrijs Kurmačs
Sūtījumu saņēma Ņina Samoludčenko
Nadja Udovska
Antoņina Zeļenska

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.