Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valsts meža dienests aicina iesniegt atbilstošas fotogrāfijas mednieku un medību vadītāju apliecībām

Valsts meža dienests aicina klientus mednieku un medību vadītāju apliecībām iesniegt fotogrāfijas, kas atbilst normatīvo aktu prasībām, aģentūru LETA informēja dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meža dienests aizvien biežāk saņem neatbilstošus fotoattēlus, piemēram, fotogrāfijas, kurās ir aizsegta daļa sejas, personai galvā ir cepure, fonā ir pļava, redzami dzīvnieki. Pēc prasībām personai ir jāiesniedz sejas digitālais attēls, kas atbilst normatīvajos aktos par personu apliecinošiem dokumentiem noteiktajām prasībām, vai vienu personas fotogrāfiju (3 x 4 centimetri), ja iesniegumu iesniedz papīra formā.

Valsts meža dienests vērš uzmanību, ka personas iesniegtajam fotoattēlam jābūt pretskatā, acīm atvērtām, tās nedrīkst būt aizsegtas ar matiem. Sejas izteiksmei jābūt dabiskai, ikdienišķai un neitrālai, arī acu skatienam – neitrālam un vērstam kamerā. Sejas abām pusēm jābūt vienādi apgaismotām un redzamām vienādi skaidri, uz sejas nedrīkst būt atspīdumi un ēnas. Arī personas apģērbs nedrīkst aizsegt seju vai tās daļu. Iesniegtajam attēlam jābūt skaidram, ar labu izšķirtspēju, pietiekami kontrastainam un spilgtam, sejai jāatrodas centrā, arī fonam jābūt gaišam. Nedrīkst iesniegt attēlus, kuru fonā redzami citi cilvēki, dzīvnieki, koki, mēbeles.

Valsts meža dienests uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, kā arī medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu. Tāpat dienests uzrauga un īsteno meža ugunsapsardzību, piedalās valsts meža politikas izstrādē un uzkrāj informāciju par mežu. Dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža izmantošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm, ikreiz sasniedzot labāko rezultātu. Valsts meža dienests ir zemkopības ministram padota tiešās pārvaldes iestāde.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.