Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valsts plāno piešķirt 937 500 eiro Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai Latvijas mājsaimniecībās

Valsts plāno piešķirt 937 500 eiro Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai Latvijas mājsaimniecībās, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotie grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likumprojekts nosaka mājsaimniecības jeb tās pārstāvošās fiziskās personas tiesības uz kompensāciju par papildu izmaksām, kas tai radušās, savā mājoklī izmitinot Ukrainas civiliedzīvotājus. 

Par periodu līdz 90 dienām būs iespējams saņemt atlīdzību 100 eiro apmērā par pirmo izmitināto personu un 50 eiro apmērā par katru nākamo izmitināto personu, bet ne vairāk kā 300 eiro mēnesī par vienā mājoklī uzņemtām personām.

Tiesiskais regulējums attieksies uz tām mājsaimniecībām, kuras brīvprātīgi, atsaucības mudinātas, un nepieprasot samaksu no Ukrainas civiliedzīvotājiem, ir gatavas tos izmitināt. Paredzēts, ka valsts ar atlīdzību izteiks pateicību šādām mājsaimniecībām, lai vismaz daļēji finansiāli kompensētu papildus radušās izmaksas par uzņemto Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu un tiem sniegto atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumu anotācijā teikts, ka provizoriski plānots, ka Latvijas mājsaimniecībās dzīvos apmēram 5000 personu.

Kā liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija, kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā Latvijā kopumā reģistrēti 25 194 Ukrainas civiliedzīvotāji, savukārt 19 972 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību.

Savukārt izmitināšana ar pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju starpniecību bijusi nepieciešama 9614 personām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc pēdējām prognozēm tiek plānots, ka Latvija varētu uzņemt līdz 40 000 Ukrainas bēgļu.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.