Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valsts prezidents aicina skatīties tālāk par degungalu

Egils Levits par nācijas ilgtspējību, drošību un kvalitatīvas informācijas nozīmi

Valsts prezidents Egils Levits sagaida mūs ar draudzīgu smaidu, viņu interesē, kā klājas reģionālajiem medijiem. Mūs savukārt interesē viņa rūpīgi izstrādātais dokuments par atbalstu plašsaziņas līdzekļiem, likums par vēsturiskajām zemēm. Sarunā noteikti gribējām parunāt par jautājumiem, kas satrauc daudzus, – kovida pandēmiju, kas nerimstas, bet pieņemas spēkā. Par to, cik droši varam justies savā zemē, vērojot situāciju kaimiņvalstīs. Un par to, ka bez tā, ko dara prezidents, deputāti un ministri, katram mums ir sava atbildības daļa, cik attīstītā, labklājīgā un drošā valstī dzīvosim.
– Pagājušā gada jūnijā jūs nācāt klajā ar viedokli par nepieciešamo atbalstu komerciālajiem plašsaziņas līdzekļiem. Vai jums ir informācija, kā Saeimai un Ministru kabinetam sokas ar darbiem, ko aicinājāt veikt mediju atbalstam? Vai notiek darbs pie likuma par atbalstu komerciālajiem plašsaziņas līdzekļiem?
Mans detalizēti izstrādātais viedoklis, kas paredz, kādā veidā būtu jāatbalsta komercmediji, ir viens no stūrakmeņiem Latvijas mediju telpas jeb, plašākā nozīmē, informatīvās telpas stiprināšanai. Sava loma ir sabiedriskajiem medijiem, bet arī komercmedijiem, es uzsveru – kvalitatīviem komercmedijiem, ir sava loma. Tā kā mums latviešu valodā runājošo un lasošo cilvēku skaits ir tik liels, cik ir, tas nozīmē, ka informatīvā telpa ir diezgan maza, un tikai uz komerciālās bāzes ir grūti nodrošināt pastāvēšanu, it sevišķi kvalitatīviem medijiem. Nekvalitatīviem ir vieglāk, kas arī redzams mūsu informatīvās telpas struktūrā. Tādēļ man šķiet, ka ir pareizi, ja valsts domā arī par atbalstu kvalitatīviem komercmedijiem. Dokumentā bija minēts gan šis pamatojums, gan konceptuālās nostādnes, gan arī diezgan detalizēti parādīts, kā šīm nostādnēm vajadzētu tikt regulētām likumā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.