Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu plāno nepārtraukt uz nodarbinātības laiku

Nodarbinātām un pašnodarbinātām personām, kuras ir sasniegušas vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, bet kurām nav tiesību uz vecuma pensiju, valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts (VSNP) vairs netiks pārtraukts uz nodarbinātības laiku, kā tas bija līdz šim.

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, kas paredz nodarbinātām un pašnodarbinātām personām, kuras ir sasniegušas vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, bet kurām nav tiesību uz vecuma pensiju, valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts (VSNP) vairs netiks pārtraukts uz nodarbinātības laiku, kā tas bija līdz šim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iepriekš informēja Labklājības ministrijā, šādas normas atcelšana sekmēs senioru materiālās situācijas uzlabošanos, jo vienlaikus ar darba algu būs iespējams saņemt arī VSNP, kas ilgtermiņā var radīt arī pozitīvu ietekmi uz šo cilvēku iesaisti darba tirgū, ja pati persona to vēlas un saskata to kā iespēju uzlabot savu materiālo situāciju.

Turklāt ministrija norāda, ka vecuma gadījumā VSNP piešķir tām pensijas vecumu sasniegušajām personām, kurām nav nepieciešamais apdrošināšanas stāžs, lai varētu saņemt vecuma pensiju vismaz minimālajā apmērā – tātad nav vismaz 15 gadu apdrošināšanas stāžs. 

Vienlaikus ir situācijas, kad personai līdz nepieciešamajam minimālajam apdrošināšanas stāžam vecuma pensijas saņemšanai pietrūkst vien pāris mēneši, un šādas normas atcelšana, kas liedz VSNP saņemt kopā ar darba algu, var sekmēt šādu personu iesaisti darba tirgū un nepieciešamā apdrošināšanas stāža uzkrāšanu, norāda ministrijā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.