Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valsts varētu piešķirt atbalstu 1000 vietu izveidošanai Ukrainas bēgļiem pašvaldībās

No valsts budžeta līdzekļiem varētu piešķirt atbalstu 1000 vietu izveidošanai Ukrainas bēgļiem pašvaldībās, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada domes priekšsēdētājs un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša (AP) ārštata padomnieks vides aizsardzības politikas jautājumos Madars Lasmanis (LA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš stāstīja, ka arī Jelgavas novadā trūkst vietu bēgļiem no Ukrainas. “Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Saeimā iesniedza priekšlikumu, lai veidotu darba grupu, kas vērtētu pašvaldībā veidotus risinājumus bēgļu izmitināšanai. Pirmajām 1000 vietām valsts varētu piešķirt no sava budžeta jau drīzumā,” skaidroja Lasmanis.

Lasmanis piebilda, ka pirmās 1000 vietas piedāvātas Limbažu, Dobeles, Liepājas pilsētas, Siguldas, Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada, Augšdaugavas un Ventspils novadam. “Ņēma vērā saimnieciskāk izdevīgāko variantu, kur nepieciešami mazākie ieguldījumi un neliels finansējums,” skaidroja Lasmanis, norādot, ka, piemēram, Liepājā kopmītņu telpās radīsies 200 jaunas vietas bēgļiem no Ukrainas.

Šobrīd ir plāns, ka pēc mēneša vai vēlākais trijiem iedzīvotāji šīs telpas varēs sākt lietot. Kopējais finansējums 1000 vietu pielāgošanai ir 250 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lasmanis piebilda, ka ar šo iniciatīvu plāns telpu pielāgošanai nebeigsies.

Jau ziņots, ka VARAM plāno sniegt atbalstu pašvaldībām ēku pielāgošanai un labiekārtošanai Ukrainas kara bēgļu izmitināšanai. VARAM gatavo grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, lai pašvaldībām sniegtu papildu atbalstu no Krievijas īstenotās agresijas bēgušo Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai.

Pēc koalīcijas partneru sanāksmes, kurā tostarp piedalījās arī pašvaldību pārstāvji, atbalstīta VARAM virzītā iecere stiprināt pašvaldību kapacitāti bēgļu izmitināšanā, pielāgojot un labiekārtojot pašvaldību rīcībā esošās ēkas.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.