Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

VARAM rosina sniegt atbalstu arī tad, ja maksājuma apliecinošs dokuments par malkas iegādi nav saglabājies

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina priekšlikumus “Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākuma likumā”  valsts atbalsta piedāvājumā  mājsaimniecībām siltumenerģijas izmaksu segšanai gaidāmajai rudens/ziemas apkures sezonai paplašināt atbalsta saņēmēju klāstu, ja mājsaimniecībā tiek lietota malkas apkure, informē VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrija rosina veikt izmaiņas un piedāvās iespēju saņemt atbalstu 140 eiro apmērā, ja personai maksājuma dokuments par malkas iegādi nav saglabājies. Atbalsts būs pieejams, ja persona iegādājusies malku laika posmā no 2022.gada 1.oktobra līdz 2023.gada 30. aprīlim. 

Ministrs Artūrs Toms Plešs: “Ņemot vērā, ka pusi no apkures sadārdzinājuma valdība segs tiem iedzīvotājiem, kuriem ir centralizētā apkure vai arī kuriem ir pašiem sava siltumapgādes sistēma, nedrīkst būt situācija, ka par apkuri un granulām iedzīvotāji varēs saņemt valsts atbalstu, taču tie, kas izmanto malku un nav saglabājuši pirkuma apliecinājumu, paliek ārpus šī atbalsta. Tādēļ ministrija rosina sniegt atbalstu arī tiem iedzīvotājiem, kam maksājumu apliecinošs dokuments par malkas iegādi nav saglabājies.”

Ministrija ir izstrādājusi un iesniegusi likumprojektā priekšlikumu, ko plānots skatīt nākamajā Ministru kabineta sēdē, 9. augustā. 

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.