Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

VARAM tiešsaistē informēs par atbalsta programmas aktualitātēm elektromobiļu iegādei 

Šodien, 7. aprīlī pulksten 16, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, Latvijas Vides investīciju fonda Valdes priekšsēdētājs Egils Zariņš, portāla Uzlādēts.lv galvenais redaktors Kārlis Mendziņš un biedrības “Auto Asociācija” prezidents Andris Kulbergs tiešsaistes publicitātes pasākumā informēs par VARAM izstrādāto atbalsta programmu elektromobiļu iegādei, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija  (VARAM). 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrijas izstrādātā atbalsta programma paredz atbalsta sniegšanu iedzīvotājiem jaunu vai lietotu rūpnieciski ražotu elektromobiļu iegādei un jaunu rūpnieciski ražotu spraudņa (plug-in) hibrīdauto iegādei. 

Ministrs Plešs jau iepriekš norādījis, ka “transporta nozare rada gandrīz trešo daļu no kopējām Latvijas siltumnīcefekta gāzu emisijām, kur lielākais emisiju avots ir tieši autotransports. Kaut arī transporta sektora dekarbonizācija nav sasniedzama ar vienu risinājumu, kopumā nākotnē šī sektora radīto siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājums lielā mērā būs saistīts tieši ar elektrifikāciju. Atbalsta programma būs viens no pasākumiem, lai veicinātu Latvijas virzību uz klimata mērķu sasniegšanu un sniegtu iedzīvotājiem iespēju iegādāties un izmantot mūsdienīgus un modernus transportlīdzekļus ikdienas pārvietošanās nolūkiem.” 

Viens no šī atbalsta mērķiem ir mainīt iedzīvotāju paradumus un popularizēt elektromobiļu iegādi un lietošanu, mazinot mītus un stereotipus par neērtībām to lietošanā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrija atbalsta programmā ir ietvērusi virkni nosacījumu, lai šādu transportlīdzekļu iegāde būtu pieejama pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam, lai elektromobiļus un ārēji lādējamus hibrīdauto varētu iegādāties iedzīvotāji, kas ikdienā regulāri darba vai privātām vajadzībām izmanto automašīnas. 

Jautājumu un atbilžu sesijā piedalīsies arī Klimata pārmaiņu departamenta direktora p.i. Raimonds Kašs.

Vebināru varēs vērot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas facebook lapā, kā arī komentāru sadaļā uzdodot jautājumus.  

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.