Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vasaras brīvlaikā skolēniem Jelgavas novada pašvaldības iestādēs nodrošinās 190 darba vietas

Jelgavas novada pašvaldība tāpat kā citus gadus sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru jauniešiem sniedz iespēju vasaras brīvlaikā gūt savu pirmo darba pieredzi un nopelnīt. Skolēnu nodarbinātībā iesaistījušās vairākas Jelgavas novada pašvaldības iestādes, kopumā nodrošinot darba vietas 190 jauniešiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šovasar novada skolēni gūs amata prasmes dažādās pašvaldības iestādēs: izglītības iestādēs nodrošinātas 108 darbavietas, sociālās aprūpes un rehabilitācijas centros un aktivitāšu centros  – 25 darba vietas, bibliotēkās, kultūras un tautas namos – 16 darba vietas, pašvaldības Centrālās administrācijas Kancelejā, Informācijas tehnoloģiju nodaļā, Tūrisma un uzņēmējdarbības nodaļā un pagastu pārvaldēs – 41 darba vieta.

Skolēnu nodarbinātībā iesaistījušās ne vien pašvaldības iestādes, bet arī novada uzņēmumi, piemēram, SIA “Zekants” un SIA “Latmalt” no Jaunsvirlaukas pagasta, SIA “Prima Sound” un SIA “Ozolaivas” no Ozolnieku pagasta, SIA “Herisson group” un zemnieku saimniecība “Vilciņi-1” no Svētes pagasta, SIA “Spectre Latvia” no Kalnciema pagasta, zemnieku saimniecība “Baltaiņi” no Glūdas pagasta.

“Priecājamies par skolēnu lielo interesi, taču redzam, ka gribētāju ir vairāk nekā iespēju, jo visas pašvaldības piedāvātās darba vietas jau ir aizņemtas. Tas nozīmē, ka skolēni novērtē un labprāt izmanto sniegto iespēju papildināt savas zināšanas un attīstīt darba prasmes. Šāds pasākums palīdz jauniešiem būt atbildīgākiem, iegūt tik vērtīgo darba pieredzi un zināšanas par konkrētām profesijām, kas ļaus pieņemt atbildīgākus lēmumus nākotnē. Vakanto darba vietu saraksts skolēnu vasaras darbam ir pieejams Nodarbinātības valsts aģentūras tīmekļvietnes sadaļā https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-skoleniem un tas tiek aktualizēts katru darba dienu, tādēļ strādāt gribētājus aicinām neatteikties no sava nodoma un sekot līdzi brīvo darba vietu sarakstam,” aicina Jelgavas novada pašvaldības Projektu nodaļas projektu vadītāja Inese Skromane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējās 2024. gadā plānotās nodarbinātības pasākuma izmaksas ir  196 000 eiro, tai skaitā Nodarbinātības valsts aģentūras finansējums ir  82 000 eiro un  Jelgavas novada pašvaldības finansējums – 114 000 eiro. “Ņemot vērā minimālās mēneša darba algas kāpumu, šogad plānotā finansējuma ietvaros pašvaldība varēs nodrošināt 190 darba vietas.  Bet tā kā skolēnu interese ir ļoti liela, iespējams nākamgad pašvaldības līdzfinansējuma apmēru varētu pārskatīt,” stāsta I. Skromane.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisināsies no 1. jūnija līdz 31. augustam un tajā var piedalīties jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēns projektā piedalās uz laiku līdz vienam mēnesim, atsevišķos gadījumos nodarbinātība var tikt pagarināta līdz diviem mēnešiem. Par paveikto darbu jaunietis saņems atalgojumu vismaz valstī noteiktās minimālās darba algas apmērā par pilnu nostrādāto darba laiku mēnesī, ievērojot to, ka skolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā, bet skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem tiek nodarbināts 8 stundas dienā, 40 stundas nedēļā. Pieteikšanās vakantajām darba vietām ir aktīva līdz pat 16. augustam.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.