Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vasaras veidu olimpiskajā sastāvā iekļauti septiņi Jelgavas sportisti

Nosaukts Latvijas Olimpiskās vienības vasaras sporta veidu sastāvs 2023. gadam. Tajā iekļauti arī septiņi Jelgavas sportisti, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalstu saņems 144 sportisti 28 sporta veidos, tajā skaitā 12 neolimpisko sporta veidu pārstāvji. Sportisti ar medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumiem sacensībās un treniņu procesā tiks nodrošināti Latvijas Olimpiskajā vienībā, finansējumu sacensību un treniņu darbam pārzinās sporta veida federācijas, bet pabalstu izmaksu sportistiem un treneriem veiks Latvija Olimpiskā komiteja.

Zelta sastāvā iekļauti 17 sportisti, tostarp Jelgavas 3×3 basketbolists Edgars Krūmiņš, kā arī viņa 3×3 basketbola komandas biedrs Nauris Miezis, kurš šosezon pārstāv BK “Jelgava” “Ramirent” nacionālajā basketbola līgā. Sudraba sastāvā iekļauti 47 sportisti, tostarp Jelgavas kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš, BMX braucējs Kristens Krīgers un šķēpmetējs Gatis Čakšs, kurš no šā gada pārstāvēs Jelgavas vieglatlētikas klubu. Bronzas sastāvā iekļauti 68 sportisti, tostarp Jelgavas šķēpmetējs Krišjānis Suntažs un smaiļotāja Melānija Čamane. Neolimpisko veidu sastāvā iekļauti 12 sportisti, tostarp Jelgavas autosportists kartinga braucējs Tomass Štolcermanis.

Zelta, Sudraba un Bronzas izlases sastāvi veidoti saskaņā ar Latvijas Olimpiskās komitejas sportistu atbalsta pamatnostādnēm, kuras izstrādājusi Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar sporta veidu federācijām, kā arī ievērojot sporta veidu federāciju izstrādātos kritērijus, kas iepriekš apstiprināti Latvijas Olimpiskās komitejas valdē. Šobrīd vēl nav nosaukti pieci iespējamie Bronzas sastāva sportisti, ko atbilstoši sasniegtiem federāciju iekšējiem kritērijiem varēs nominēt tenisa (viena kvota), vingrošanas (trīs kvotas) un modernās pieccīņas (viena kvota) federācija. Savukārt Latvijas Sērfošanas un SUP federācija piešķirto kvotu šobrīd plāno neizmantot.

Foto: no E.Krūmiņa personīgā arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.