Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vebinārā trešdien informēs par elektroauto iegādi ar valsts atbalstu

“Elektrum” Energoefektivitātes centrs trešdien, 9.martā, rīkos vebināru “Ieteikumi elektroauto iegādei ar valsts atbalstu”, aģentūru LETA informēja “Elektrum” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts izstrādātā atbalsta programma elektroauto iegādei fiziskām personām paredz par jaunu elektroauto iegādi piešķirt 4500 eiro, bet par lietotu – 2250 eiro. Plānots, ka atbalsts būs pieejams no marta vidus. 

Kompānijā norāda, ka “Elektrum” ir testējuši vairāku Latvijas tirgū nopērkamo elektroauto modeļu efektivitāti atbilstoši vietējiem apstākļiem, datus apkopojot elektroauto testu katalogā.

Paredzams, ka līdz ar atbalsta ieviešanu elektroautomobiļu iegādei pieaugs sabiedrības interese par to iegādi. Tomēr, lai arī augošs, šis ir relatīvi jauns tirgus segments, par kuru lietotājiem vēl nav pilnvērtīgs priekšstats. Tādēļ “Elektrum” vebinārā dalīsies ar jau vairākus gadus uzkrāto pieredzi elektromobilitātes jomā, un kopā ar partneriem skaidrojot elektroauto iegādes ar valsts atbalstu nosacījumus, finansējuma iespējas, kā arī lietošanas praktisko pusi – uzlādi un elektromobilitātes iespējas. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Elektrum” elektroauto testu datubāzē ir apkopota informācija par 23 Latvijā nopērkamiem elektroauto modeļiem. Katalogā ir pieejami dati par attiecīgo elektroauto maksimālo nobraukumu, vidējo patēriņu dažādos braukšanas režīmos, kā arī ir pieejama uzlādes informācija un 50 kilovatu (kW) līdzstrāvas uzlādes stacijas jaudas grafiks. Katalogā iespējams atrast arī katram modelim piemērotāko mājas uzlādes iekārtu un salīdzināt modeļus savstarpēji. Šo testu katalogu papildina arī auto lietošanas izdevumu kalkulators, kas jau iepriekš izstrādāts kopā ar “Swedbank”.

Tā kā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalsta programmā ir ietvērusi virkni nosacījumu, lai elektroauto iegāde būtu pieejama pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam, “Elektrum” vebinārā lielāko uzmanību pievērsīs transportlīdzekļa izvēlei un iegādes nosacījumiem ar atbalstu.

Seminārā lektori no SIA “Vides investīciju fonds”, “Latvenergo”,  “Swedbank” un “Skandi Motors” runās par valsts atbalsta programmas nosacījumiem, to, kā elektroauto izvēli ietekmē pārvietošanās paradumi, par elektroauto iegādes procesu ar valsts atbalsta programmu, par videi draudzīga auto finansēšanas iespējām, kā arī elektroauto uzlādes risinajumiem mājoklim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vebinārā iespējams piedalīties “Elektrum” “Facebook” lapā un “Youtube” kanālā. 

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.