Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vecākajai jelgavniecei šodien 104. dzimšanas diena

Jelgavniece Marija Bikhovtseva šodien, 26. janvārī, svin 104. dzimšanas dienu. Viņa ir vecākā pilsētas iedzīvotāja, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Galvenais šajā vecumā ir nesēdēt rokas klēpī salikušam un neiegulēties, svarīgi ir kustēties. Mana mamma vienmēr ir bijusi optimisma pilna, ar neizsīkstošām darba spējām. Pat savā cienījamā vecumā joprojām dara mājas darbus un labprāt dodas nelielās pastaigās dabā,” saka jubilāres meita Larisa, kuras ģimene ir uzņēmusies rūpes par mammu.

Jubilārei pašai vēl ir gana spēka, lai iesaistītos mājas darbos, un laba atmiņa. “Mamma joprojām pati mizo kartupeļus un gaida katru piektdienu – tad viņa mājās veic ģenerālo tīrīšanu. Tas viņai ir ļoti svarīgi,” stāsta meita, atklājot, ka nekāda ilgdzīvošanas noslēpuma neesot. Viņasprāt, svarīgākais ir just, ko organismam vajag, un nepārslogot to.

“Mamma visu mūžu no rīta līdz vakaram ir bijusi kustībā, turklāt spēka gados ļoti smagi strādājusi. Neatceros dienu, kad viņa būtu sēdējusi rokas klēpī salikusi un neko nedarītu,” atzīst Larisa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jubilāre dzimšanas dienu ik gadu ļoti gaidot, jo tā ir reize, kad ierasti kopā sanāk visa lielā ģimene. Tiesa, šodien epidemioloģiskās situācijas dēļ kopīgu svinību nebūs, bet apsveikumus jubilāre saņem un ir ļoti priecīga. Marijas kundzei ir divas meitas, kurām trīs dēli un viena meita, un arī viņiem ir bērni, kuriem jau ir savi bērni. “Esam kupls pulciņš, un jubilāre ir patiesi bagāta,” saka Larisa. 

Marijas kundze dzimusi Krievijā, bet liktenis atveda uz Jelgavu – 1942. gadā kopā ar mammu un radu puiku viņus no dzimtās pilsētas izsūtīja uz toreizējo ieslodzīto nometni Sieramuižā. Apkārtējie saimnieki stiprākos nometnes ieslodzītos ņēma strādāt savās saimniecībās. Marijas kundzes čaklums guva vairāku saimnieku uzticību, un tas palīdzējis grūtos gadus veiksmīgi pārdzīvot. Pēc kara Marija iepazinās ar savu nākamo dzīvesbiedru Ivanu, un tad pasaulē nāca viņu bērni.

Vēlot stipru veselību un dzīvesprieku arī turpmāk, šodien Jelgavas pašvaldības vārdā jubilāri sveiks arī Sociālo lietu pārvaldes darbinieki. Jubilārei ar meitas starpniecību tiks nogādāti ziedi, kā arī viņa saņems pašvaldības pabalstu 150 eiro apmērā veselības uzlabošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Sociālās un medicīniskās aprūpes centra vadītāja Larisa Ronzina norāda, ka Marijas kundze šobrīd ir vecākā jelgavniece, bet nākamnedēļ viens jelgavnieks svinēs 101. dzimšanas dienu. Pilsētā dzīvo arī trīs kundzes, kurām šogad aprit 100 gadi, un viena kundze, kurai martā būs 102 gadi.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.