Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Veikalu zagļa ikdiena: kafija, šokolāde un viskijs

Zemgales rajona tiesā izskatīta krimināllieta, kurā par septiņām zādzībām, kas izdarītas nelielā apmērā, bija apsūdzēts jelgavnieks Romans S. Tiesnese Iveta Salaka lēma, ka zaglēns sodāms ar reālu brīvības atņemšanu uz 16 mēnešiem. Spriedums stājies likumīgā spēkā.

Romans zagt uz veikaliem gājis kā uz darbu. Nemaz nav izslēgts, ka tādu “darbdienu” viņam bijis krietni vairāk, bet pieķerts viņš septiņās zādzībās, kas izdarītas pērnā gada decembrī.

Kā liecina tiesas spriedums, pirmo zādzību no veikala jeb, precīzāk, no degvielas uzpildes stacijas tirdzniecības telpas, Romans S. izdarīja 2022. gada 2. decembrī. Viņa guvums bija pieci alkoholiskie kokteiļi “LB Ķirsis” 6,29 vērtībā. Apetīte aug ēdot, bet Romana gadījumā – dzerot.

Savu noziedzīgo gaitu turpinājumā garnadzis apsēda vienu no Jelgavas lielveikaliem. 5. decembrī viņš no tā nozaga divas pudeles viskija “Jack Daniels” 71,38 eiro vērtībā. 9. decembrī Romanam sakārojās ko saldu, tāpēc viņš no veikala iznesa nesamaksājis 45 šokolādes tāfelītes (“Roshen”, “Piena” un “Lācītis ķepainītis”). Veikalam tika nodarīts zaudējums 157,25 eiro apmērā.

Jau nākamajā dienā Romans atkal bija klāt, lai šoreiz nozagtu jau trīs pudeles “Jack Daniels” par kopējo summu 97,67 eiro. 10. decembrī zaglēns veica pat divus “gājienus” uz savu iecienīto lielveikalu. Pirmajā reizē viņa guvums bija deviņi maltās kafijas “Jakobs” iepakojumi 96,91 eiro vērtībā, bet otrajā atkal saldumi – 24 šokolādes “Laima”, “Vāverīte” un “Geisha” tāfelītes par kopējo summu 42,24 eiro.

Lasot spriedumu, nākas secināt, ka Romans nav bijis tik principiāls, lai apzagtu tikai veikalus. Pagājušā gada 17. novembrī, ciemodamies pie kāda paziņas, vīrietis, mantkārīgu nolūku vadīts, no virsjakas kabatas izzaga mobilo tālruni “Samsung Galaxy A33” 298 eiro vērtībā. Tomēr pieķerts Romans tika tur, kur zaga visbiežāk, – “savā” lielveikalā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.